Intensywny grudzień dla pracowników EuroNCAP

Rozmiar tesktu A A A
-
Intensywny grudzień dla pracowników EuroNCAP
Pierwsze testy tego miesiąca wykonane przez organizacje badającą bezpieczeństwo EuroNCAP odbyły się zaledwie tydzień temu. Wtedy do testów stawiło się aż 12 modeli. Podczas drugiego w tym miesiącu testu, przystąpiły kolejne 4 modele. Do testu przystąpiły: Audi A3 e-tron, Kia Soul EV, Kia Soul oraz Jeep Renegade.


Fot. Euro NCAP

Najlepiej z pośród testowanych samochodów spisał się najnowszy owoc współpracy włosko amerykańskiej Jeep Renegade, nie tylko zdobył on jako jeden z dwóch modeli tych testów 5 gwiazdek, ale także stanowi jeden z bezpieczniejszych samochodów swojej klasie. Drugim pięciogwiazdkowym modelem został Audi A3 e-tron.

Fot. Euro NCAP

Po cztery gwiazdki otrzymały obie Kie Soul. Jednak przyglądając się bliżej obu konstrukcją, elektryczny wariant okazał się podczas ochrony pasażerów dorosłych zdecydowanie bezpieczniejszy, 84% wobec 75%. Za cztery dostępne gwiazdki odpowiedzialne nie jest bezpośrednio samo bezpieczeństwo samochodów, jak za brak elektronicznych systemów wspomagających kierowcę.

ModelGwiazkiDorośliDzieciPieszyWsparcie systemów
Audi A3 e-tron582%78%66%68%
Jeep Renegade587%85%65%74%
Kia Soul EV484%82%59%56%
Kia Soul475%82%59%56%
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-12-14 22:57:23
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Testy-samochodow/Intensywny-grudzien-dla-pracownikow-EuroNCAP

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt