Audi A3 20 lat sukcesu niemieckiego producenta

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi A3 20 lat sukcesu niemieckiego producenta
Audi A3 zaprezentowany został po raz pierwszy na targach IAA we Frankfurcie w 1996 roku. Od tego czasu na rynku pojawiły się trzy generacje kompaktowego samochodu niemieckiej marki premium. Pierwsze modele na rynku w sprzedaży dostępne były już w 1997 roku, w tym czasie w samym samochodzie zaszło wiele zmian. Audi A3 zawitał w wielu nowych nadwoziach, stając się przy okazji pierwszym kompaktowym pojazdem z napędem na cztery koła.


Fot. Audi

Po swojej premierze podczas targów IAA w 1996, rok później w 1997 roku, bazujący model na ówczesnej czwartej generacji Volkswagen Golf, zawitał na rynku. Przez pierwszy okres sprzedaży auto dostępne było wyłącznie w trzydrzwiowym nadwoziu. Do tego kompaktowy bestseller oferowany był w trzech wariantach wyposażenia i z czterema różnymi silnikami. W 1998 roku w Audi A3 zadebiutował napęd na cztery koła, quattro. Niemiecki bestseller był pierwszym kompaktowym modelem z takim typem napędu. W marcu 1999 Audi rozpoczęła się sprzedaż auta w nadwoziu pięciodrzwiowym. W tym samym okresie Audi A3 wzbogacił się o sportową wersję S3, która dysponowała mocą 210 KM wytwarzane z 1.8 litrowej jednostki napędowej. Do klientów trafiło prawie milion sztuk tej generacji.

Fot. Audi

Po 9 latach pełnych sukcesów na rynku zadebiutowała druga generacja samochodu. Model w tej wersji produkowany był od 2003 do 2013 roku. Samochód zadebiutował na nowej płycie podłogowej niemieckiego koncernu. Tak jak w przypadku pierwszej generacji Audi A3, najpierw do sprzedaży trafiła wersja trzydrzwiowa. W 2004 roku na rynku pojawiła się pięciodrzwiowa odsłona pod nazwą Fastback. Nowa wersją sportowej odmiany S3 na rynku pojawiła się w 2006 roku. Tym razem pod maską znalazła się jednostka 2.0 TFSI o mocy 265 KM. Rok później na rynku pojawił się Audi A3 w nadwoziu kabriolet z miękkim dachem. Kolejna nowość sportowa odmiana S3 dostępna była także w wersji pięciodrzwiowej. Do klientów trafiło łącznie prawie dwa miliony egzemplarzy drugiej generacji Audi A3.

Fot. Audi

Aktualnie samochód Audi A3 oferowany jest w swoje trzeciej generacji. Samochód zaprezentowany został w 2012 roku w Genewie. W tym samym roku ruszyła także jego produkcja. Także tym razem Audi wprowadził kilka ewolucyjnych zmian do modelu Audi A3. Po raz pierwszy samochód dostępny był w nadwoziu sedan. W połowie 2016 roku samochód przeszedł trafił do sprzedaży po faceliftingu. Aktualnie najmocniejsza odmiana modelu wersji RS3 dysponuje silnikiem o mocy 367 KM.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-12-31 16:38:24
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-A3-20-lat-sukcesu-niemieckiego-producenta

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt