Audi też ma samochód na wodór, który sam się porusza

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi też ma samochód na wodór, który sam się porusza
Podczas targów NAIAS w Detroit niemiecki producent samochodów premium pokazał swoją wizję pojazdu na wodór. Zaprezentowany model h-tron jest bezpośrednią konkurencją do auta e-trona, które ma się pojawić już w 2018 roku. Wodór jako źródło napędzania samochodu ma dwie duże zalety wobec elektrycznych. Zasięg oraz łatwiejsza eksploatacja, która idzie na równi z aktualnie wykorzystywanymi pojazdami. Audi h-tron to jednak nie tylko wyłącznie koncept przedstawiający alternatywną formę zasilania pojazdu. Samochód ten pokazuje także możliwości autonomicznej jazdy.


Fot. Audi

Audi h-tron to kolejny pojazd na wodór. Mimo że już kilka lat wcześniej na rynku pojawił się seryjnie produkowany samochód na wodór. To dopiero po premierze Toyoty Mirai temat stał się bardzo popularny. Mimo braku odpowiedniej infrastruktur na całym świecie zapotrzebowanie na pojazdu zasilane wodorem przekraczają możliwości produkcyjne tych marek. Możliwości eksploatacyjne są porównywalne do tych, które znamy z aktualnych samochodów.

Fot. Audi

Zatankowany do pełna h-tron może przejechać nawet do 600 km na jednym baku. Generowana moc przez dwie elektryczne jednostki sięga 310 KM. Parametry te pozwalają aby h-tron rozpędził się do 100 km/h w poniżej 7 sekundach. Gdy skończy się paliwo nie będzie trzeba czekać tak jak w przypadku elektrycznych samochodów przynajmniej pół godziny aby naładować samochód. Wystarczą zaledwie 4 minuty.

Fot. Audi

Audi h-tron posłużył podczas swojej premiery na targach NAIAS jako samochód pokazowy dla nowego systemu autonomicznej jazdy. System ten jest już na tyle rozbudowany że pojawi się w 2017 roku w pierwszym seryjnie produkowany samochodzie. Jak przystało na nowinki motoryzacyjne, pierwszeństwo mają modele flagowe. W tym wypadku będzie to Audi A8. Samochód będzie w stanie bez kierowcy samemu zaparkować oraz poruszać się w korkach na autostradach. Zaprezentowane rozwiązanie przez Audi działać będzie na razie wyłącznie do prędkości nie przekraczającej 60 km/h.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-01-18 20:56:57
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-tez-ma-samochod-na-wodor--ktory-sam-sie-porusza

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt