Cactus bez dachu, koncept na targi IAA

Rozmiar tesktu A A A
-
Cactus bez dachu, koncept na targi IAA
Targi IAA zbliżają się wielkimi krokami, znów producenci będą starali pokazać się najdziwniejsze konstrukcję. Zarówno pod kątem wzornictwa jak też funkcjonalności. Jednym z tych samochodów podczas IAA, która odbędzie się we Frankfurcie, będzie koncepcyjny model Cactus M. Samochód już w normalnej wersji zadziwia, między innymi dzięki swojej bocznej poduszce z tworzywa sztucznego, które ma na celu chronić karoserię.


Fot. Citroen

Citroen Cactus M nie tylko odziedziczył swoją innowacyjną obudowę, ale dodatkowo otrzymał kilka dodatkowych rozwiązań. Jedną z nich to zmiana nadwozia z 5 drzwiowego samochodu do tylko dwudrzwiowego. Kolejny element to usunięcie dachu oraz zastąpienie słupków elementami przypominające deski surfingowe. Na samym końcu felgi w formie 4 listnych koniczynek. Zmodyfikowany crossover Citroena będzie na pewno zachwycał swoim wyglądem przestrzenią oraz unikatowością.

Fot. Citroen

Kolejnym problemem natury warunków pogodowych. Citroen Cactus M pozbył się dachu na dobre. Brakuje możliwości nałożenia jakiego kol wiek okrycia. Producent przygotował ten model wyłącznie na wypadek deszczu. Dodając specjalny system drenażu, który odprowadza wodę z kabiny. Przygotowany samochód koncepcyjny przez francuskiego producenta raczej na Europę się nie sprawdzi, nawet w krajach śródziemnomorskich. Być może jest to pierwszy krok na ekspansji tej marki w stronę nowego kontynentu i rynku kalifornijskiego.

Fot. Citroen

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-09-02 22:32:53
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Cactus-bez-dachu--koncept-na-targi-IAA

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt