Citroen DS4 - powiększenie rodziny

Rozmiar tesktu A A A
-
Citroen DS4 - powiększenie rodziny
Od pewnego czasu Citroen promuje nową linię stylistyczną oznaczoną symbolem DS. Najnowszą odsłonę tej gamy znanej już w 1955 roku zapoczątkował model DS3. Podczas targów samochodowych w Paryżu, przyszedł czas na starszego brata, czyli Citroena DS4. Francuski koncern zapewnia nas o rychłym sukcesie całej linii stylistycznej DS i promuje ją jako niezwykle luksusową oraz rewolucyjną.


Design

Koncepcyjny model mieliśmy okazję oglądać w szwajcarskiej Genewie, w marcu tego roku. Szczerze mówiąc zaskoczyło mnie jak mało zmian wprowadził Citroen w stosunku do konceptu DS High Rider. Najnowszy model charakteryzuje się zwartą, sportową sylwetką. W moim subiektywnym odczuciu najciekawszym elementem designerskim DS4 jest płynne przejście kompozycji przedniego „grilla” oraz reflektory ograniczone linią maski. Tył pojazdu utrzymuje poziom i nie sprawia wrażenia „znudzonych pracą projektantów, uciekających do domu na ciepły obiad” Oczywiście nie będę prawił Francuzom samych komplementów, jedynym elementem, który nie podoba mi się po pierwszym kontakcie z DS4 jest niespójne przetłoczenie nad tylnym nadkolem.

Wnętrze

Wnętrze kompletnie nie pasuje do samochodów tej klasy. Jest aż nadto ekstrawaganckie i luksusowe a materiały użyte do wykończenia stoją na poziomie Audi i to przynajmniej modelu A6. Chodź w stosunku do niego Citroen jest „żywszy” oraz jak to często bywa w przypadku samochodów francuskich ergonomia stoi na niższym poziomie. Patrząc na to wnętrze nie mogę oprzeć się wrażeniu, że w zaprojektowaniu kilku elementów DS4 Citroen wzorował się na Niemcach. Chodzi mi nie tylko o jakość ale także o wielofunkcyjną kierownicę, spłaszczoną na dole, co ciekawe nie jest ona uwieńczona logo Citroena, lecz serii DS.

Silniki

Citroen na początku produkcji przygotował dla nas pięć jednostek napędowych w tym dwie wysokoprężne. Możemy wybierać spośród następujących silników:

1.6 VTi, 120KM
1.6 THP, 155KM
1.6, 200KM, 275Nm

1.6 HDi, 110KM
2.0 HDi, 160KM

Będziemy mogli wybierać miedzy 6-stopniową skrzynią automatyczną bądź manualną.

Podsumowanie

Nie lubię podsumowań… Ciężko w jakikolwiek sposób podsumować samochód przy tak krótkim obcowaniu z nim. Oczywiście mogę opisać tutaj swoje odczucia, ale będą one w 99% pozytywne i możecie przejrzeć je powyżej. Seria DS to legenda lat 50-tych, bez wątpienia odrodzenie tej linii odbije się echem w świece motoryzacji, ale czy dotrzyma kroku swoim przodkom…
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-09-03 11:00:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Citroen_DS4___powiekszenie_rodziny

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt