Clio III nadal będzie do kupienia - mimo nowej wersji

Rozmiar tesktu A A A
-
Clio III nadal będzie do kupienia - mimo nowej wersji
Francuski producent postanowił przedłużyć żywot poprzedniej wersji Clio. Mimo, że w Paryżu pojawiła się już najnowsza odsłona tego małego miejskiego pojazdu, Renault zamierza nadal sprzedawać poprzednią trzecią generację - pod nazwą 'Collection'.


Decyzja ta zapewne związana jest ze strajkami związków zawodowych w miejscach, gdzie samochód jest produkowany. Druga fabryka w Hiszpani będzie produkować ten model do końca marca 2013 roku.

Stare Clio, zwane Collection, dostępne będzie z dwoma silnikami. Pierwszy, to 1.2-litrowa beznyna o mocy 75KM, drugim jest motor wysokoprężny o pojemności 1,5l i mocy 75KM. Samochód będzie dostępny tylko w dwóch wersjach wyposażeniowych, z małą opcją dodatków ( z wiadomych przyczyn ).

Wersja podstawowa - Alize - będzie posiadała między innymi ABS z EBD, przednie i boczne poduszki powietrzne, awaryjnego asystenta chamowania oraz Isofix - tyle pod kątem bezpieczeństwa. O wygodę i komfort także zadbano. Dzieki temu w najniższej wersji znajdzie się klimatyzacja, elektrycznie otwierane przednie szyby, komputer pokładowy oraz 40-watowy system audio z Radiem CD/MP3, sterowany poprzez kierownicę.

Druga wersja - Buisness - będzie zawierać wszystko to, co jest dostępne w Alize, plus nawigację TomTom, 80-watowy system audio z bluetooth i odpowiednimi przyciskami do sterowania telefonem z kierownicy; tempomat, elektrycznie ustawiane lusterka oraz fotel kierowcy z regulacją wysokości.

Wersja Buisness dostępna będzie tylko w wersji 5-drzwiowej, natomiast słabiej wyposażony samochód zarówno w 3 jak i 5-drzwiowym nadwoziu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-10-25 14:09:14
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Clio-III-nadal-bedzie-do-kupienia-mimo-nowej-wersji

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt