Czeski producent przygotował cztery premiery na targi

Rozmiar tesktu A A A
-
Czeski producent przygotował cztery premiery na targi
Czeski producent od lat należy do najszybciej rozwijających się marek. Podczas tegorocznych targów w Genewie, Skoda pokaże kolejny krok w swojej ewolucji. Pierwszego marca będzie można podziwiać między innymi najważniejszą nowość czeskiego producenta. Skoda VisionS będzie wiodła prym na stanowisku. Jednak nie będzie to jedyna premiera. Na stanowisku Skody zawitają także trzy nowości w obecnych modelach. Skoda Octavia wzbogaci się o dwie wersje. Najbardziej sportową RS 4x4 oraz najbardziej ekonomiczną G-TEC. Na tym nie koniec, wersję Scoutline otrzyma Skoda Fabia w nadwoziu kombi.


Fot. Skoda

Skoda VisionS to samochód koncepcyjny kwalifikujący się do segmentu dużych SUVów. Oparty na najnowszej modularnej płycie grupy Volkswagen MQB samochód mierzy 4.70m długości, 1.91m szerokości oraz 1.86m wysokości. Duże wymiary zewnętrze przekładają się na obszerne wnętrze. Koncepcyjna wersja samochodu wyposażona została w 6 foteli ułożone w trzech rzędach. Nowa linia samochodu stanowi ciąg dalszy ewolucji stylistycznej jaki zapoczątkowany został przez model Vision C. Pojazd, który także pojawił się w Genewie tyle że dwa lata temu. Skoda VisionS jest pierwszym samochodem wyposażonym w napęd typu plug-in. Silnik generuje moc 225 KM, co pozwala na przyspieszenie rzędu 7.4 sekundy do 100 km/h. Silnik spalinowy we współpracą z jednostką elektryczną są w stanie ograniczyć zużycie paliwa. Średnia wartość zapotrzebowania samochodu na benzynę może spaść nawet do 1.9l na 100km. Na samych bateriach VisionS jest w stanie przejechać do 50km, w trybie mieszanym nawet do 1000 km.

Fot. Skoda

Najbardziej ekskluzywna i zarazem najdroższa wersja Skody Octavia swój debiut będzie miała podczas targów w Genewie. Model oznaczony jako RS 4x4 będzie wyposażony w najmocniejszą dostępną jednostkę napędową w ofercie czeskiego producenta. Dodatkowo pojazd otrzyma przełożenie napędu na wszystkie cztery koła. Silnik o mocy 184 KM będzie zarządzany za pomocą dwu sprzęgłowej automatycznej przekładni DSG. Pierwsze 100 km/h na liczniku pojawia się po zaledwie 7.4 sekundach. Oprócz szybkiej wersji pojawi się także najbardziej ekonomiczna odmiana Skody Octavia. Kompaktowy samochód w wersji G-TEC, wyposażony będzie w instalację gazową. To rozwiązanie jest nie tylko bardziej ekonomiczne, ale także ekologiczne. Instalacja gazowa podłączona będzie do benzynowej jednostki o pojemności 1.4l 110 KM. Zakupiony samochód w takim zestawie korzysta z pełnej gwarancji producenta. Ostatnia z premier podczas targów w Genewie będzie Skoda Fabia Scoutline. Wersja ta wyróżnia się bardziej uterenowionym wyglądem. Będzie to drugi model oferowany przez Skodę w tej wersji, zaraz po Skoda Rapid Spaceback Scoutline.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-02-23 22:31:37
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Czeski-producent-przygotowal-cztery-premiery-na-targi

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt