Do Europy dojechały pierwsze Hondy na wodór

Rozmiar tesktu A A A
-
Do Europy dojechały pierwsze Hondy na wodór
W Europie pokazały się pierwsze samochody japońskiego producenta Honda zasilane wodorem, w ramach akcji promocyjnej HyFIVE. Dostarczone na stary kontynen sześć modeli nowego modelu Honda Clarity Fuel Cell, zostaną przekazane klientom w Londynie oraz Kopenhadze. Pierwszy produkcyjny samochód Hondy zasilany wodorem, dysponuje komfortem konwencjonalnego kompaktowego samochodu i zapewnia równo daleki zasięg. Na jednym doładowaniu Honda Clarity Fuel Cell może pokonać dystans 589 km, a tankowanie trwa tak samo długo jak w przypadku pojazdów spalinowych. Dzięki temu auto niczym nie odbiega w zakresie eksploatacyjnym od tych aktualnie dostępnych na szeroką skalę pojazdów spalinowych, z tą jedną dużą różnicą że nie emituje żadnych szkodliwych związków tylko wodę. Projekt HyFiVE zakończy się dostarczeniem do Europy w sumie 185 samochodów, które trafią do takich krajów jak Austria, Dania, Niemcy, Włochy, Szwecja oraz Wielka Brytania. Auta mają na celu zwiększenia świadomości Europejczyków co do tematu samochodów zasilanych wodorem. Przy okazji kreować popyt na tego typu samochody i pobudzić inwestycję w infrastrukturę. Pozwalające na prostą i bezproblemową eksploatację zasilanych wodorem samochodów.


Fot. Honda

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-12-09 22:38:46
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Do-Europy-dojechaly-pierwsze-Hondy-na-wodor

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt