Elektryczna przyszłość Skody, koncepcyjny Skoda VISION E

Rozmiar tesktu A A A
-
Elektryczna przyszłość Skody, koncepcyjny Skoda VISION E
Czeska marka będzie małymi krokami wkraczać na rynek samochodów elektrycznych. Podczas targów w Szanghaju, które rozpoczną się 19 i potrwają do 28 kwietnia. Zaprezentowany zostanie koncepcyjny model Skoda VISION E, który ma być pierwowzorem aut z napędem na prąd tej marki. Do 2025 roku w ofercie ma być już pięć samochodów, które oprócz standardowych spalinowych silników korzystać będą także z bardziej ekologicznych elektrycznych napędów. Pierwszy model z mieszaną formą napędu, a więc hybryda typu plugin w ofercie Skody pojawi się już w 2019 roku. Rok później na rynku zadebiutuje już w pełni elektryczny model czeskiego producenta.


Fot. Skoda

Skoda wyobraża sobie jak na razie swoją elektryczną przyszłości w formie 4.6 metrowego SUVa. Pozostałe parametru koncepcyjnego Skoda VISION E to 1.917m szerokości, 1.55m wysokości i 2.85m rozstaw osi. Samochód otrzymał opływowe nadwozie o bardzo niskim poziomie oporze, co pozytywnie wpływa na zasięg pojazdu. Do tego dochodzi rewelacyjny jak na samochody elektryczny zasięg 500 kilometrów, przy maksymalnej prędkości sięgającej 180 km/h. Skoda VISION E to jednak nie tylko samochód z nowoczesny napędem. Do tego dochodzi jeszcze system autonomicznej jazdy trzeciego stopnia. Co oznacza że samochód jest w stanie prawie całkowicie samodzielnie poruszać się bez ingerencji człowieka. Kiedy ta technologia zagości w samochodach tej marki, Skoda jeszcze nie zdradza.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-29 13:51:13
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Elektryczna-przyszlosc-Skody--koncepcyjny-Skoda-VISION-E

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt