Europejczycy chcą autonomiczne samochody

Rozmiar tesktu A A A
-
Europejczycy chcą autonomiczne samochody
Amerykański producent Ford rozpocznie testy autonomicznych samochodów w Europie już w 2017 roku. W ramach całego programu wykonana została ankieta w której udział wzięło 5000 dorosłych osób. Wyniki były nadmiernie pozytywne na korzyść samemu poruszających samochodów. Europejczycy nie chcą spędzać nadmiernego czasu za kierownicą wolą spędzić czas bardziej produktywnie. W samochodzie rocznie spędzamy aż 10 dni w samochodzie, z czego większość w korkach. Jak pokazują symulacje samochodów autonomicznych do zjawiska korków przy wykorzystaniu nowej technologi nie dochodziło by nawet. 80% przepytanych osób w ankiecie wolałaby relaksować się lub oglądać krajobraz za szybą. 72% wolało by w czasie jazdy rozmawiać przez telefon, a 64% skorzystało by z możliwości jedzenia w samochodzie. Prawie 1/5, 16% dorosłych puszczało by swoje dzieci samemu samochodem aby dostarczyć do szkoły.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-12-10 10:50:19
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Europejczycy-chca-autonomiczne-samochody

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt