Fiat Tipo zaprezentowany podczas targów Fleet

Rozmiar tesktu A A A
-
Fiat Tipo zaprezentowany podczas targów Fleet
Fiat Tipo to jeden z najmniej spodziewanych samochodów w ofercie włoskiego producenta. Po Fiacie, który zauroczony dotychczas był wyłącznie swoim modelem 500 oraz wszystkich jego odnogach, trudno było się spodziewać innego samochodu. Jednak włosi obudzili się i zauważyli że świat poszedł dalej. Małe samochody nie są już kluczowym towarem pożądanym przez klientów. Nowy Fiat Tipo, który będzie także dostępny w nadwoziu kombi całkowicie zrywa z tamtą polityką. Fiat znów otworzył się na świat. Pokazał to zresztą podczas targów w Dubai oraz Los Angeles. Gdzie podczas pierwszy wymienionych zaprezentował Pickupa, a drugich sportowego roadstera.


Fot. Fiat

Fiat Tipo prezentuje całkowicie nową świeżą linię włoskiej motoryzacji. Zrywając Fiatem Tipo z wszystkim z czym mógł kojarzyć się producent przez ostatnie 5 lat. Dynamiczna i odważna linia samochodu prezentuje się bardzo dobrze. Jeżeli za tym pójdzie także jakość nowy Tipo będzie mógł mieć przed sobą świetlaną przyszłość. Oprócz nowego designu, włoski producent zadbał także o odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Mimo braku kilku kluczowych elementów aktywnego bezpieczeństwa. Mogące w podsumowaniu kosztować nowe Tipo wielu punktów procentowych w testach EuroNCAP. Model wyposażony jest w między innymi 6 poduszek powietrznych. Nadzowie dostępne będzie w 6 metalizowanych lakierach.

Fot. Fiat

Za odpowiedni wysoki poziom komfortu odpowiadać ma klimatyzacja manualna, którą będzie można podnieść do automatycznej. Na 5” dotykowym ekranie z najnowszym systemem uConnect można widzieć co się dzieje za samochodem, dzięki kamerze cofania. Dodatkowo kierowcę ostrzegać będą czujniki parkowania z tyłu jak też z przodu. Pojemny na 520l bagażnik mimo nie dużego otworu, wewnątrz oferuje bardzo dużą pakowność.

Fot. Fiat

Fiat Tipo na polskim rynku dostępny będzie w jedną z czterech jednostek napędowych. Moc silników będzie wynosić od 95 KM do 120 KM. W ofercie znajdą się dwie jednostki wysokoprężne oraz dwie benzynowe. Silniki napędzane dieslem otwiera MultiJet o pojemności 1.3l oraz mocy 95KM. Drugi silnik na to samo paliwo to 1.6l MultiJet o mocy 120 KM. W przypadku silników benzynowych pojemność podstawowej jednostki będzie wynosić 1.4l, a moc 95 KM. Drugi silnik benzynowy będzie posiadał pojemność 1.6l oraz moc 110 KM. Wszystkie silniki będą spełniać restrykcyjną normę Euro 6. Ceny pojazdu na polski rynek mają pojawić się już za niebawem.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-11-27 00:03:54
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Fiat-Tipo-zaprezentowany-podczas-targow-Fleet

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt