Ford EcoBoost z 11 tytułem silnika roku

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford EcoBoost z 11 tytułem silnika roku
Silnik amerykańskiego producenta Ford o pojemności 1 litra z rodziny EcoBoost, może cieszyć się z kolejnej wygranej w prestiżowym konkursie International Engine Powertrain of the Year. Jest to już z 11 zwycięstwo tej jednostki w tym konkursie. W tym roku po raz pierwszy silnik zdobył nagrodę w kategorii, jednostki do 150 KM mocy. W poprzednich latach silnik Ford EcoBoost wygrywał w następujących kategoriach: klasyfikacja generalna (2012, 213, 2014 ), najlepszy silnik ( 2012), najlepszy silnik o pojemności do 1 litra ( 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 ). Jedna z najbardziej zaawansowanych jednostek amerykańskiego producenta, która oferowana jest w niemalże każdym modelu osobowym Forda to potwierdzenie jakości i innowacyjności. W zależności od wersji silnik oferowany jest nawet z mocą 140 KM. Dzięki nowym rozwiązaniom inżynierowie Forda będą w stanie podnieść moc tego silnika nawet do 155 KM. Wyprodukowana już ponad 1,6 miliona razy jednostka znalazła swoje miejsce także w nowych pojazdach Forda, które wykorzystują technologię PHEV, a więc stanowią połączenie silnika spalinowego z elektrycznym. Jednostka EcoBoost w takiej konfiguracji znalazła swoje miejsce w modelach Ford Transit Custom Plug-in Hybrid oraz Ford Tourneo Custom Plug-in Hybrid. Silnik EcoBoost 1.0l będzie stanowić także główną siłę napędową w nowych modelach Ford Fiest EcoBoost Hybrid oraz Ford Focus EcoBoost Hybrid.


Fot. Ford

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-05-29 10:20:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-EcoBoost-z-11-tytulem-silnika-roku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt