Ford Kuga dostaje większego brata na rynku Europejskim

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford Kuga dostaje większego brata na rynku Europejskim
Aktualnie największym SUVem dostępnym na Europejskim rynku to model Kuga. Duży sukces tego modelu przyczynił się do tego, że wraz z 2015 rokiem w Europie pojawi się długo oczekiwany model Edge. Będzie on nie tylko największym z dostępnych samochodów amerykańskiego producenta, ale także flagowym modelem na Europejskim rynku.


Fot. Ford

Najnowsza generacja Edga, która po raz pierwszy wita europejską ziemie stanowi połączenie amerykańskiego prostoliniowego designu z europejską elegancją i innowacyjnością. Połączenie tych dwóch przeciwnych stylów, stworzyła samochód, który emanuje mocą i prezencją, ale nadal prezentuje się lekko i zręcznie. Wnętrze samochodu, zostało zaprojektowane z myślą o jak najmniejszą potrzebę zdejmowania rąk z kierownicy do czego ma także służyć najnowsza wersją sterowania głosem Sync2.

Fot. Ford

Edge oprócz nowego podejścia do Europejskiego rynku będzie także stanowił najbardziej zaawansowany samochód w ofercie amerykańskiego producenta. Innowacje dotyczą zarówno bezpieczeństwa, jak też interakcji kierowcy z samochodem, co także bezpośrednia wpływa na bezpieczeństwo podczas jazdy. Sync2 to nowa rozbudowana wersja systemu interakcji użytkownika z samochodem. System pozwala jeszcze lepiej sterować multimediami oraz podłączonymi urządzeniami z samochodem bez potrzeby zdejmowania oczu z ulicy.

Fot. Ford

Nowy Edge występować będzie w dwóch wariantach silnikowych, co najbardziej dziwi wyłączenie wysokoprężnych. Jednak do debiutu rynkowego jeszcze trochę czasu pozostało, być może znajdzie się miejsce na EcoBoosta. Obie jednostki to czterocylindrowe napędy o mocach 180 KM oraz 210 KM, z odpowiednimi momentami obrotowymi wynoszące 400 Nm oraz 480 Nm. Podstawowa jednostka dostępna będzie z sześciobiegową manualną skrzynią, w przypadku silniejszego wariantu na dzień dobry otrzymujemy sześciobiegową automatyczną PowerShift.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-08-23 23:16:27
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-Kuga-dostaje-wiekszego-brata-na-rynku-Europejskim

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt