Ford Tourneo Courier, mały - a jednak tak duży

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford Tourneo Courier, mały - a jednak tak duży
Ford Toureno Connect to najmniejszy model z rodziny Tourneo. Jednak mimo nie za dużych zewnętrznych wymiarów, wewnątrz nowy pojazd amerykańskiego producenta do najmniejszych nie należy. Oferując dużo miejsca dla 5 osób i sporej ilości bagażu, którego mogą zabrać ze sobą. Kolejną mocną cechą nowego samochodu amerykańskiego producenta to jego wartości ekonomiczne.


Fot. Ford

Zgodnie z nowym językiem projektowania Forda, model Tourneo Connect nie mógł obejść się bez charakterystycznych elementów, takich jak grill Astona Martina. Amerykański producent, tak jak w przypadku bliźniaczego modelu B-Maxa i innych Vanach, postawił na tylne drzwi suwane. Pozwalające na lepsze wsiadanie i wysiadanie, nawet w ciasnych miejscach postojowych. Jedyny mankament zewnętrznego wyglądu to jego bardzo mocno ścięty przód i tył, któremu brakuje delikatnego zaokrąglenia. Parametry techniczne nowego Forda Tourneo Connect'a prezentują się następująco: 4.16m długości, 1.98m szerokości, 1.72m wysokości oraz 2.49m rozstaw osi. Podstawowy wymiar bagażnika to 708m, przy złożonych tylnych siedzeniach zwiększa się on do 1656l.

Fot. Ford

Wnętrze Forda Tourneo Connect można opisać jednym słowem, przestrzenny. Pod tym kątem trudno znaleźć samochód, w tym segmencie o zbliżonych właściwościach. Mimo, że model ten wywodzi się z rodziny Tourneo wiec teoretycznie czysto transportowych/przewozowych samochodów, na brak wygodny i komfortu nie można narzekać. Duża szerokość i wysokość samochodu, pozwala na bezproblemowe podróżowanie nawet większym i szerszym osobą.

Fot. Ford

Pod maską nowego Forda Tourneo Connect dostępne będą dwie jednostki wysokoprężne oraz jedna jednostka benzynowa z nowej rodziny turbodoładowanych silników.
SilnikMocMoment obrotowySkrzynia biegówPaliwo
1.0l EcoBoost100KM170 Nm5 biegowa manualnaBenzyna
1.5 TDCI75KM-5 biegowa manualnaDiesel
1.6 TDCI95KM-5 biegowa manualnaDiesel


Jednym z bardzo ważnych cech tego samochodu to jego ekonomiczne walory. Oprócz bardzo nisko spalających jednostek, także cena nowego Forda Tourneo Connect'a będzie mówiła sama za siebie. Samochód dostępny będzie już od 57 tyś zł, z jednym z najbardziej docenianych aktualnie silników - 1 litrową EcoBoost. Już w tej cenie nabywca otrzyma bardzo dobrze i bogato wyposażony pojazd.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-04-16 00:48:36
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-Tourneo-Courier--maly-a-jednak-tak-duzy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt