Kolejny cios Ubera w zawód taksówkarza

Rozmiar tesktu A A A
-
Kolejny cios Ubera w zawód taksówkarza
Amerykańska firma Uber mimo że istnieje na rynku dopiero od 2009 roku zdołała już zrobić sobie wielu wrogów, głównie tych którzy utrzymują się z przewożenia osób. Uber to amerykańska firma która odpowiedzialna jest za stworzenie aplikacji mobilnej, mająca na celu obniżenia ceny przewozy osób. Co rozpoczęło się od małego projektu wyrosło szybko na globalne zagrożenie dla kooperacji taksówkarskich. Jedną z największych zalet Ubera to odgórna informacja ile zapłacimy za kurs oraz oszczędność sięgająca nawet do 50%.


Gdyby tego było mało Uber rozpoczął teraz nowy projekt, mający na celu eliminację najdroższego czynnika w przewozie osób, kierowcę. Testy odbędą się już za kilka tygodni w amerykańskim mieście Pittsburgh. Za kierowcę będzie robić autonomiczny system w amerykański hybrydowy Ford Fusion ( W Europie Ford Mondeo ). Podczas testów cały czas w siedzeniu kierowcy będzie siedzieć zawodowy kierowca, który w razie zagrożenia przejmie stery od samochodu. Co roku na ulicach na całym świecie ginie około 1.3 miliona osób. Z czego w 94% winny jest zawsze kierowca. Po testach będzie trzeba zapewne jeszcze poczekać kilka dobrych miesięcy na autonomiczne taksówki firmy Uber. Jednak jedno jest pewne nie zależnie od wyniku tych testów, samochody autonomiczne nadchodzą, a za kilka dobrych lat będą tak samo popularne jak pojazdy hybrydowe.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-22 15:33:52
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Kolejny-cios-Ubera-w-zawod-taksowkarza

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt