Kia Rio mały miejski sportowiec?

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Rio mały miejski sportowiec?
Kia Rio, która świętowała swoją światową premierę podczas targów w Genewie tego roku, doczekała się nowej wersji. Jest to już 4 generacja (tak, czwarta, a nie trzecia jak podają niektóre źródła) tego modelu, ale dopiero pierwszy z 3 drzwiami. Dzięki temu zabiegowi i nowoczesnemu designowi samochód nabrał sportowych akcentów. Producent ma nadzieję, że model odbierze dużą ilość klientów starym wyjadaczom na rynku, głównie z uwagi na cenę i długi okres gwarancji.


Większy, szerszy, niższy

Od swojego poprzednika nowa Rio różni się pod kątem wielu właściwości. Jego wymiary to 4,05m długości, 1,72m szerokości i 1,46m wysokości, przy 2,57m rozstawu osi. Jest to najniższy model Kii na rynku europejskim, co ma przede wszystkim wpłynąć na bardziej sportową sylwetkę. Duże reflektory, doposażone w technologię LED do jazdy dziennej, zapewniają idealne warunki oświetleniowe ulicy i odpowiednią widoczność kierowcy. Opływowa linia i jej zakończenie w stylu dawnego A3 dodatkowo podkreśla temperament najnowszego modelu Kia.

Ładnie w środku

Designerzy nowej Kii kontynuują usportowiony styl samochodu także wewnątrz. Ciemną tapicerkę i kokpit pokreślono dziką, zmysłową czerwienią. Ponadto układ całej konsoli jest prosty, bez jakichkolwiek elementów, który by się nadmiernie wyróżniały. Dużym plusem dla Rio jest fakt, że samochód wyposażony jest w podłokietnik, dzięki któremu nawet dłuższa podróż może być przyjemniejsza i mniej męcząca.

W nowym Rio odnajdziemy znane już z wcześniejszych modeli i sprawdzone elementy, takie jak ułożone w 3 cylindrach wskazówki i kontrolki. Inżynierowie samochodu położyli duży nacisk na klimat ambiente, doposażając go w rewelacyjny, jak na tą klasę, system grający.
Z myślą o użyteczności podczas jazdy mamy do dyspozycji zintegrowany telefon, cruise control i podgrzewane nie tylko siedzenia, ale także kierownicę. Na niektórych rynkach Rio będzie także dostępny z wbudowaną nawigacją.

Mniej sportowe osiągi

Jak to się mówi, kij ma dwa końce. Tyczy się to także w Kii Rio. Mimo dosyć sportowemu wyglądowi, jej osiągi do takich nie należą. Rio z najmocniejszym silnikiem do 100 potrzebuje aż 11,5 sekundy, co stawia ją w porównaniu do konkurencji bardzo daleko w tyle. Jednak z drugiej strony nie ma się co oszukiwać, samochód przeznaczony jest głównie do miasta, a nie na wyścigi po autostradzie.

Silniki dostępne w Rio będą mieć od 75 do 109 KM, w wersjach 1.2l i 1.4l. Nowe jednostki są bardzo ukierunkowane na ekologie. Najoszczędniejszy ma zużywać tylko 3.2l oleju napędowego w trybie mieszanym.

Nie osądzaj po wyglądzie

Jak ludzi, tak i samochodów nie powinno się oceniać po wyglądzie. Rio posiada aktualnie najbardziej usportowioną linie w całej rodzinie Kii. Jednak na wyglądzie się kończy, bo pod maską siedzi kulawy konik który stara się doczłapać z jednego miejsca do drugiego. Nadzieja pozostaje jednak taka, że być może Kia zaskoczy nas wersjami ST lub OPC w swoich modelach.

Sporym minusem są jednostki napędowe, jednak Rio to miejski samochód, który ma być ekonomiczny, wygodny i praktyczny - wszystkie te punkty doskonale spełnia. Dla osoby poszukującej taniego, nowego, dobrze wyposażonego samochodu, ten model będzie dobrym wyborem. Jeżeli jednak ktoś szuka czegoś szybkiego do jazdy slalomem, trzeba będzie się rozejrzeć wśród konkurencji.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Fan Kia - 2011-12-09 21:17:14
Te nowe Kia są coraz ładniejsze i jakościowo lepsze nie jak niemiecki szmelc

Michał - 2011-11-05 00:47:30
No mogli by zrobić w wersji ST jak autor wskazał fajna alternatywa by była, bo aktualnie z małych fajnych samochodów dużo to nie ma do wyboru. Atu dobra cena i wyposażenie też jest.

Paweł Robert Kostecki - 2011-11-04 00:35:41
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Kia_Rio_maly_miejski_sportowiec_

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt