Ford inwestuje w nową firmę specjalizująca się w sztuczną inteligencję

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford inwestuje w nową firmę specjalizująca się w sztuczną inteligencję
Ford zainwestuje 1 miliard dolarów w firmę Argo AI. Nowo powstałe przedsiębiorstwo, o którym raczej nikt nie słyszał. Jednak za nią stoi dwóch byłych dyrektorów Google oraz Uber. Cel firmy jest jasny, rozwój sztucznej inteligencji dla systemów autonomicznej jazdy w samochodach. Pierwszy efekt tej inwestycji ma być znany już za 4 lata, kiedy to w 2021 Ford zaprezentuje swój autonomiczny samochód. Opracowana technologia zarówno sprzętowa jak i oprogramowanie ma ponadto być sprzedawane na licencji innym firmą motoryzacyjnym. Wraz z kadrą kierowniczą do nowej spółki przeszli także liczni inżynierowie, którzy już posiadają duże doświadczenie w pracach nad autonomicznymi systemami w samochodach. Uber i Google pracują nad tą technologią od kilku lat. Oprócz już mocno doświadczonej kadry, dołączą także inżynierowie z Forda. Pierwszym zadaniem Argo AI to stworzenie wirtualnego kierowcy, który całkowicie wyklucza potrzebę kierującej osoby. Przeznaczenie tak dużej sumy pieniędzy oraz doświadczenia nie będzie oznaczało jednak przerwania dalszej pracy nad własnym programem autonomicznego samochodu, które Ford będzie prowadził równolegle.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-02-18 10:54:44
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-inwestuje-w-nowa-firme-specjalizujaca-sie-w-sztuczna-inteligencje

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt