Ford stworzy mapę z dziurami na drogach

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford stworzy mapę z dziurami na drogach
Pomysł może brzmieć dziwnie, przede wszystkim w Polsce gdzie wiele dróg to same dziury. Jednak istnieją także takie odcinki gdzie tych dziur jest oczywiście mniej. Rozwiązanie zaproponowane przez amerykańską markę samochodową Ford ma przyczynić się do zmniejszenia kosztów napraw samochodu oraz skutków ubocznych spowodowanych nagłym omijaniem dziur na ulicy. Wzrastająca powoli temperatura pozostawi znaki po mroźniej zimie w formie mocnych ubytków asfaltu. Kierowca gdy zbliża się do dziury w ulicy może ją dzięki wcześniejszej informacji ominąć bez wykonywaniu nagłych manewrów. Narzędzie to jest bardzo przydatne w deszczowe dni, kiedy nie wiadomo czy kałuża kryje tylko lekkie zagłębienie czy też stanowi prawdziwy problem dla zawieszenia samochodu. Dodatkowo informacja o prawdziwym stanie nawierzchni może także zapobiec wielu wypadkom, według statystyk w całej Europie jeden z trzech wypadków spowodowany jest właśnie przez zły stan nawierzchni drogi. W samych najnowszych samochodach Ford istnieją już systemy, które są w stanie wykryć ubytek asfaltu na ulicy i odpowiednio dostosować zawieszenie. Jednak i tak lepszym rozwiązaniem dla zawieszenia było by omijanie ich. Według planów nowego systemu samochód ma wyświetlać gdzie dokładnie znajduje się dziura, a nawigacja proponować alternatywne drogi tam gdzie jest ich mniej. Prace nad nowym systemem mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, a będą testowane w Belgii na specjalnym 1.9 km odcinku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-02-20 23:12:25
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-stworzy-mape-z-dziurami-na-drogach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt