Grupa PSA wyprodukował już milion silników BlueHDI Euro 6

Rozmiar tesktu A A A
-
Grupa PSA wyprodukował już milion silników BlueHDI Euro 6
We Francuskim zakładzie Tremery powstał milionowy silnik wysokoprężny wykorzystujący rozwiązania BlueHDI i spełniający normy emisji spalin Euro 6. Jednostki te wykorzystywane są w samochodów marek wchodzących w skład grupy PSA - Peugeot, Citroen oraz DS. Aktualnie w produkcji znajdują się silniki o dwóch pojemnościach skokowych oraz sumarycznie 4 mocach. Silnik BlueHDI o pojemności 1.6l dostępny jest w wersji 100 lub 120 konnej, mocniejsza odmiana silnika o wartości skokowej 2.0l wyposażony jest w odmianę 150 oraz 180 konną. Z wielką przewagą w ilości wyprodukowanych jednostek przoduje 1.6l wersja silnika BlueHDI. Tego typu silnik wyprodukowana została w 815 tyś razy. Mocniejsza odmiana jednostki znalazła się w 185 tyś samochodów francuskiej grupy. Technologia, która kryje się za rozwiązaniem BlueHDI wyposażona jest w zaawansowany trzy fazowy systemy filtracji emisji spalin. Co stawia rozwiązanie francuskiej marki jako jedno z czystszych na rynku motoryzacyjnym.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-07 21:59:32
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Grupa-PSA-wyprodukowal-juz-milion-silnikow-BlueHDI-Euro-6

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt