Hyundai ix35 Fuel Cell - samochód na wodór

Rozmiar tesktu A A A
-
Hyundai ix35 Fuel Cell - samochód na wodór
Hyundai ix35 Fuel Cell to pierwszy samochód seryjnie produkowany z alternatywnym silnikiem zasilanym wodorem. W ramach promocji alternatywnych źródeł napędzania samochodów, miejski SUV koreańskiego producenta pokonał 700km na jednym baku, pokonując trasę przez 3 skandynawskie kraje z miasta Oslo aż do Malmo.


Na pokonanie trasy potrzebowano 10 godzin, kierowca jechał z średnią prędkością 76km/h. Przewidywany dystans, jaki można pokonać ix35 Fuel Cell został określony na 594km, jednak jak test pokazał przy oszczędnej jeździe można ten dystans wydłużyć o kolejne 100km. Nie z przypadku wybrano akurat skandynawskie kraje. Są to jedyne miejsca gdzie istnieją sieci stacji, przystosowanych do tankowania samochodów na wodór.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-07-19 08:33:33
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Hyundai-ix35-Fuel-Cell-samochod-na-wodor

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt