Już 10 lat produkcji samochodów Kia w Europie

Rozmiar tesktu A A A
-
Już 10 lat produkcji samochodów Kia w Europie
Rosnące zapotrzebowanie na nowe samochody Kia, skłoniła koreańskiego producenta 10 lat temu na budowę swojej fabryki w Europie. Wybór padł na Słowację. Po dekadzie funkcjonowania fabryki w Europie, z jej taśm zjechało w sumie ponad 2.5 miliona nowych samochodów i 3.8 miliona jednostek napędowych. Koszt budowy obiektu pochłonął 1.7 miliarda Euro, z czego 700 milionów wsparcia z budżetu przekazała Słowenia. Dzięki dużemu zapotrzebowaniu w samej fabryce oraz u dostawców podzespołów pracę znalazło ponad 20 000 ludzi. Praca w tej lokalizacji odbywa się na trzy zmiany. Produkcja obejmuje takie modele jak Kia Cee’d, Kia Sportage oraz Kia Venga. Kompletowane samochody wysyłane są do 95 krajów na całym świecie. Koreańska marka, stale pracuje nad modernizacją obiektu, tak aby podnieść jej wydajność oraz jakość końcowych samochodów oraz jednostek napędowych.


Fot. Kia

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-12-16 08:24:57
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Juz-10-lat-produkcji-samochodow-Kia-w-Europie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt