Karol Urbaniak nie odpuszcza kolejne dwie wygrane młodego kierowcy

Rozmiar tesktu A A A
-
Karol Urbaniak nie odpuszcza kolejne dwie wygrane młodego kierowcy
Młody Polski kierowca, Karol Urbaniak udawania swój duży talent podczas kolejnego wyścigu Kia Lotos Race, który odbył się na torze Red Bull Ring w Austrii. Broniący tytuł kierowca nie dał cienia złudzeń swojej konkurencji i pojechał pewnie po kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. Po zaledwie czterech wyścigach Urbaniak zgromadził już 302 punktów, wygrywając jak na razie wszystkie cztery wyścigi. Prowadzi dzięki temu z przewagą 41 oczek nad drugim w stawce Albertem Legutko.


Fot. Kia Lotos Race

Pierwszy wyścig na torze Red Bull Ring rozpoczął się nietypowo. Kia Picanto Piotra Humańskiego odmówiło współpracy już podczas rundy wprowadzającej. Z tego powodu kierowcy, musieli wykonać kolejne okrążenie, tak aby można było usunąć unieruchomionych bolid z toru. Skutek tego zdarzenia było skrócenie pierwszego wyścigu o jedno okrążenie. Startujący z 4 miejsca Karol Urbaniak miał na początku problemy z przebiciem się na prowadzenie. Dopiero podczas trzeciego okrążenia pomiędzy nim o upragnionym miejscem stał Albert Legutko. Doświadczenie oraz zimna krew skutkowała zdobyciem pierwszego miejsca podczas 6 okrążenia, które Karol Urbaniak już nie oddał. Do zaciętych walk o cenne miejsca dochodziło, także za plecami obrońcy tytułu.

Fot. Kia Lotos Race

Drugi wyścig rozpoczął się dla Karola Urbaniaka znakomicie. Mimo startu z dopiero 6 pozycji, podczas drugiego okrążenia zdołał już przebić się na prowadzenie. Mimo błyskawicznego przemieszczenie się Karola Urbaniaka na prowadzenia, nie zabrakło emocji za jego plecami. Najbardziej zacięta walko toczyła się o trzecie oraz ósme miejsce. Kolejna rywalizacja serii wyścigowej Kia Lotos Race odbędzie się tym razem w Poznaniu w dniach 4-5 czerwca.

Fot. Kia Lotos Race

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-05-16 20:15:09
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Karol-Urbaniak-nie-odpuszcza-kolejne-dwie-wygrane-mlodego-kierowcy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt