Klienci Toyoty i Lexusa wybierają coraz częściej auta hybrydowe

Rozmiar tesktu A A A
-
Klienci Toyoty i Lexusa wybierają coraz częściej auta hybrydowe
Nie silniki wysokoprężne, a benzynowe hybrydowe. Tak decyduje już prawie połowa klientów japońskiego producenta Toyota oraz Lexus. Na Europejskie ulice w pierwszym półroczu tego roku wyjechało około 527 tyś nowych aut tych dwóch producentów ( Toyota – 490 934, Lexus – 36 046), z czego 40% stanowią pojazdy z napędem hybrydowym. Stanowi to wzrost aż o 11% wobec analogicznego okresu rok temu. Wielką siłę napędową w przypadku Toyoty stanowi najnowszy wyżej zawieszony crossover Toyota C-HR. Gdzie prawie 80% wszystkich sprzedanych aut to właśnie pojazdy z napędem hybrydowym. Na auta ze wsparciem elektrycznym zdecydowanie częściej decydują się klienci na zachodzie Europy, tutaj udział stanowi prawie 47%. Na wschodzie Europy na hybrydy decyduje się zaledwie 9% klientów. W samej Polsce udział sprzedaż hybrydowych aut wzrosła aż o 90%, co daje wynik 8594 aut z tą formą napędu. Rok temu w tym okresie tych samochodów było 4508. Udział hybrydowych aut w sprzedaży Toyoty i Lexusa na Polskim rynku to osiąga 30%. Toyota jest dominującą marką w zakresie aut z napędem hybrydowym, aż 92,8% rynku należy do japońskiego producenta.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-08-16 19:33:13
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Klienci-Toyoty-i-Lexusa-wybieraja-coraz-czesciej-auta-hybrydowe

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt