Lexus z nową generacją modelu RX

Rozmiar tesktu A A A
-
Lexus z nową generacją modelu RX
Będzie to już czwarta generacja SUVa japońskiego producenta Lexus, którego historia rozpoczęła się 1998 roku. Od tego czasu samochód przeszedł szereg kluczowych zmian technologicznych. Model miał też mocny wpływ na historie motoryzacji, już w 2005 RX stał się pierwszy luksusowym SUV z napędem hybrydowym - wersja 400h. Wysoki poziom komfortu, nowoczesne rozwiązania oraz mało awaryjna konstrukcja przyczyniła się do sprzedaży aż 2.1 miliony sztuk, co przekłada się że na 10 sprzedanych Lexusów co trzeci to model RX.


Fot. Lexus

Debiut nowej generacji model RX zalicza podczas aktualnie trwających targów w Nowym Yorku. Nowa odsłona zmieniła model nie do poznania, dotychczas przejścia z generacji na generacje były delikatne. Teraz Lexus RX otrzymał bardzo agresywny i muskularny design, którego zapoczątkował jego mniejszy brat model NX.

Fot. Lexus

Pod maską zawita przepracowana benzynowa jednostka V6 o pojemności 3.5l. Zgodnie z polityką japońskiego producenta segmentu premium, jednostka ta będzie wspierana poprzez silniki elektroniczne aby zmniejszyć nie tylko zużycie paliwa, ale także produkcję niepożądanych i niebezpiecznych dla zdrowia spalin. Nowy silnik będzie generować w sumie około 300 koni mechanicznym mocy. Dla komfortowego wykorzystania mocy silnika, Lexus przygotował nową 8 biegową automatyczna przekładnię.

Fot. Lexus

Lexus to luksus, takie jest też wnętrze nowego Lexusa RX. Trudno raczej znaleźć osobę, które poczuje dyskomfort podczas przebywania wewnątrz samochodu - bolączki poprzednich modeli zostały w pełni usunięte. Wstawki drewna wycinane są za pomocą lasera, dzięki czemu wszystko pasuje idealnie i cieszy oko. Więcej mniejsza jest dla nóg i kolan dla pasażerów na tylnej kanapie.

Fot. Lexus

Bezpieczeństwo to bardzo ważna sfera. Dynamiczny i zabiegany świat, powoduje że kierowcy często tracą z oka co dzieje się przed nimi. Producenci samochód to widzą i starają zaradzić na trend portali społecznościowych i żądzy natychmiastowej wiedzy co się dzieje w świecie. Dlatego też Lexus RX będzie posiadał takie systemy jak automatyczne wyhamowywanie samochodu, aby nie doszło do kolizji. Monitorowanie martwego punktu czy też informowanie kierowcy o zjechaniu ze swojego pasa ruchu, nie mogły zabraknąć w pakiecie Lexus Safety System+.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-04-06 11:07:46
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Lexus-z-nowa-generacja-modelu-RX

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt