MacGyver i Mercedes - powrót do starych dobrych czasów

Rozmiar tesktu A A A
-
MacGyver i Mercedes - powrót do starych dobrych czasów
MacGyver to serial telewizyjny z lat 80 i 90, który powonien być wszystkim znany. Uniwersalny agent specjalny, lepszy nawet niż 007, głównie dlatego, że nie potrzebował nikogo, kto by mu przygotowywał zabawki - sam je sobie robił z przypadkowo znalezionych przedmiotów. Bohater grany przez Richarda Deana Andersona ( dla młodszych pokoleń - grał on też w serialu Stargate jako Jack O'Neil ), został twarzą kampanii nowego Mercedesa Citan. Czy można mieć lepszego bohatera, aby podkreślić uniwersalne cechy i zdolność radzenia sobie w każdej sytuacji? Na myśl przychodzi mi tylko Chuck Norris w sportowym samochodzie, bijący wszystkich wokół - ale nie o tym mowa.


Nowy Mercedes Citan, wbrew pozorom, nie jest konstrukcją z pochodzenia niemiecką. Bazuje on na francuskim Renault Kangoo. Na szczęście tylko bazuje, bo cały model został wyposażony w niemiecką mechanikę i elektronikę. Citan dostępny będzie w trzech rodzajach długości - 3,94m, 4,32m i 4,71m. Do wyboru przyszły właściciel tego pojazdu będzie miał także trzy jednostki. Dostępne będą dwa silniki wysokoprężne, o mocy 75KM lub 110KM, natomiast benzynowy będzie mógł się pochwalić mocą 114 KM. W opcji znajdzie się system Start&Stop.

Pod względem designu nowy mercedes Citan otrzymał charakterystyczny przód mercedesa. Pięciokątny grill z dużą gwiazdą na środku, a także podłużne, wyciągnięte do tyłu reflektory.

W kwestii bezpieczeństwa w Vanie zastosowanie znalazł ABS z ESP, który bierze pod uwagę ciężar ładunku. Ponadto w samochodzie zastosowano także VDC (kontrola stabilności pojazdu), TCS (system kontroli trakcji, zapobiegający wpadnięciu w poślizg + ASR).

Prezentacja gotowego modelu odbędzie się Podczas targów w Hanoverze - IAA Nutzfahrzeuge, 18 września .
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-08-27 13:36:41
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/MacGyver-i-Mercedes-powrot-do-starych-dobrych-czasow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt