Mercedes i jego przeciętna wizja samochodu typu Pickup

Rozmiar tesktu A A A
-
Mercedes i jego przeciętna wizja samochodu typu Pickup
Mercedes zaprezentował swój koncepcyjny model Mercedes Concept X-Class, który ma być pierwszym prawdziwym Pickup-em tego producenta. Na premierę pojazdu niemiecki producent premium Mercedes wybrał sobie dość nietypową lokalizację, mianowicie miasto Stockholm w Szwecji. Nowy zaprezentowany model na rynku pojawić ma się pod koniec 2017 roku. Mercedes X-Class Concept to wynik współpracy pomiędzy Mercedesem, a konsorcjum Nissan-Renault. Tak więc o właściwości jezdne raczej nie trzeba będzie się obawiać. Jednak jak wypada model stylistycznie na tle innych samochodów, które są na tym rynku od wielu lat, raczej słabo.


Fot. Mercedes

Zaprezentowanemu Mercedesowi Concept X brakuje tradycyjnych jak dla tego segmentu linii prowadzenia, Concept X raczej przypomina niedokończony szkic niż prawdziwą propozycję tego producenta na jeden z najszybciej rozwijający się rynków modeli użytkowych. W Pickup-ie widać także duże zapożyczenia stylistyczne z innych pojazdów konkurencyjnych producentów, które raczej z tym segmentem samochodów nie mają nic wspólnego. To niestety wprowadza duży zgrzyt, gdyż typowa sportowa stylistyka nadwozia z nadmiernie dużą ilością blachy nie idzie w parze. Takie podejście do zaprezentowanego modelu może jednak tłumaczyć grupa docelowa nowego Mercedesa. Concept X-Class ma być raczej samochodem luksusowym o tendencji miejskiej z możliwościami outdoorowymi, niż tak naprawdę czuć się jak w domu na budowie, w ciężkim terenie, błocie itp. Jak na razie jest to jednak tylko model koncepcyjny, do jego wejścia na rynek pozostaje na szczęście dużo czasu.

Fot. Mercedes

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-26 08:38:03
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mercedes-i-jego-przecietna-wizja-samochodu-typu-Pickup

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt