Mitsubishi Outlander PHEV - hybrydowy SUV

Rozmiar tesktu A A A
-
Mitsubishi Outlander PHEV - hybrydowy SUV
Hybrydy zdobywają kolejne segmenty samochodów. Jeszcze do niedawna istniał tylko jeden model na rynku. Nastała jednak era hybryd, przed którymi nawet segment paliwożernych SUVów nie może się ochronić. Jednym z pierwszych samochodów z tego właśnie segmentu, z napędem hybrydowym, będzie Mitsubishi Outlander PHEV. Najpierw pojawi się on w Japonii, na początku roku 2013.


Swoją oficjalną premierę Outlander PHEV będzie świętował na targach w Paryżu. Jak nazwa wskazuje, samochód bazuje na nowym Outlanderze, który przedstawiony był na tegorocznych targach w Moskwie. Nowy Mitsubishi mierzy 4,65m długości, 1,8 szerokości i jest wysoki na 1,68m. Jego rozstaw osi wynosi 2,67m. Samochód posiada dwa silniki. Pierwszy, elektryczny, o mocy 81KM, który przy pełnej naładowanej baterii pozwala na przejechanie do 55km. Drugi, zasilany benzyną, o pojemności 2 litrów, pozwala na przejechanie do 830km. Obydwa łącznie dają zasięg 880km.

Pełne naładowanie 12kWh baterii zajmuje około 4,5 godziny. Jednak na naładowanie około 80% pojemności wystarcza już 30 minut. Zasięg do 55km powinien pozwolić na swobodne poruszanie się po mieście bez wydawanie dodatkowych pieniędzy na paliwo.

Samochód, oprócz jazdy na dwóch oddzielnych silnikach, może także poruszać się w trybie kombinowanym, przez co na przejechanie do 61km wystarczy zaledwie litr benzyny. Jazda SUVem nie musi być zarezerwowana tylko dla osób, które stać na hektolitry benzyny. Nowy Outlander PHEV jest tego najlepszym dowodem.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-09-14 16:11:59
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mitsubishi-Outlander-PHEV-hybrydowy-SUV

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt