Mocne uderzenie Skody na rynku kompaktów

Rozmiar tesktu A A A
-
Mocne uderzenie Skody na rynku kompaktów
Wraz z rozpoczęciem roku przywitać mogliśmy pierwszy nowy model Octavii. Teraz nastał czas na kolejny. Oprócz już wcześniej mocno promowanej wersji w sedanie, na targach w Genewie zadebiutowało także Kombi. Aby zapewnić sukces jednemu z najlepiej sprzedających się czeskich samochodów w Polsce, Skoda zapewniła odpowiednio mocną prezentacje modelu.
Wersja sedan została już przybliżona w ostatnich aktualizacjach portalu, jednak o kombi jeszcze nie wspominaliśmy. Nowa generacja Octavii urosła w długości o 9 cm ( 4.76m ), poszerzyła się o dodatkowe 4.5cm ( 1.81 m), zaś rozstaw osi zwiększył się o 11 cm ( 2.69 cm ). Wraz z wydłużeniem modelu, zmianom uległ także bagażnik. Pojemność w nowej wersji wynosi 610 litrów (wobec dawniejszych 605 litrów). Prawdziwą różnicę widać jednak dopiero przy złożonych siedzeniach. W zaprezentowanym w Genewie samochodzie wartość ta wynosi 1740 litrów, wobec wcześniejszych 1655.

Nowa linia Skody idealnie pasuje do segmentu C. Postura samochodu nabrała z tą odsłoną statecznych wartości, pozostawiając także kilka usportowionych akcentów. Jednak nie dziwi już fakt, że inżynierowie Skody położyli duży nacisk na tę wersję Octavii. W poprzednich latach tylko ta jedna wersja kompaktowej Skody wygenerowała prawie 25 % całkowitej ilości sprzedanych samochodów czeskiego producenta.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-03-17 10:37:30
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mocne-uderzenie-Skody-na-rynku-kompaktow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt