Nadchodzi najbardziej usportowiona Skoda

Rozmiar tesktu A A A
-
Nadchodzi najbardziej usportowiona Skoda
Skoda w tym roku ma wiele do świętowania. Nie tylko mija 120 lat od powstania czeskiej marki, ale także premiera nowej generacji flagowego modelu Superb oraz wprowadzenie na rynek miejskiej młodzieżowej Fabii. Od lat Skoda uczestniczy z sukcesami w sporcie motorowym, zaś pierwsze kroki marka w tej dziedzinie stawiała już 114 lat temu. Z tej okazji tez zaprezentowana została najmocniejsza odsłona Octavii w wersja RS. Samochód może poszczycić się przyspieszeniem 6,7 sekund do 100km/h.


Fot. Skoda

Kompaktowe wymiary, dużo przestrzeni i sportowe walory taka jest właśnie Octavia RS. Silnik, który znalazł swoje miejsce w czeskim samochodzie to 2.0l jednostka z 230 końmi, które zasilane są benzyną. Jednostka wspierana jest poprzez sześciobiegową manualną skrzynię. Opcjonalnie Octavia RS dostępna jest także z automatyczną skrzynię DSG o sześciu przełożeniach. Aby zapewnić najlepsze walory jezdne samochód obniżony została o 15mm. Dodatkowo dzięki zastosowaniu elektronicznie regulowanej blokadzie różnicowego przedniej osi, całkowita siła napędu może zostać przekazana wyłącznie na jedno koło.

Fot. Skoda

Sportowy design to rzecz jasna jakiej można było się spodziewać od czeskich stylistów. Jednak dodatkowo samochód otrzymał pakiet Black. W skład jego wchodzą między innymi stylowe lakierowane w ciemnym odcieniu 19” felgi ze stopów lekkich, dwie czarne błyszczące końcówki rur wydechowych oraz polakierowane na czerwono zaciski hamulcowe. Tyle indywidualnej stylizacji pakiet pokrywa w nadwoziu.Wewnątrz motywem przewodnim jest czarna kolorystyka, jak sama nazwa pakietu wskazuje. Pakiet zawiera specjalne uformowane fotele RS z elektryczną regulacją. Obicia foteli to połączenie skóry naturalnej z ekologiczną z czerwonymi przeszyciami. Ponad to nabywca Octavii RS może spodziewać się sportowej wielofunkcyjnej kierownicy, kolorowego wyświetlacz MAXI-Dot jak też stoper do mierzenia czasów przejechanych okrążeń.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-04-14 22:08:19
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nadchodzi-najbardziej-usportowiona-Skoda

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt