Niemiecki potwór o nazwie Audi Q8

Rozmiar tesktu A A A
-
Niemiecki potwór o nazwie Audi Q8
Samochody klasy SAC ( Sport Activity Coupe ) to jeden z największych trendów klasy premium. Auta te mimo zmniejszonej funkcjonalności, wobec tradycyjnych SUVów , posiadają bardziej opływową i sportową linie nadwozia. Najlepiej sprzedającymi się przedstawicielami tego segmentu to BMX X6 oraz Mercedes GLE. Do zdominowanego przez Niemców segmentu samochodów dołącza teraz kolejny producent z tego kraju, który miał swoją premierę podczas targów NAIAS. Audi ze swoim Audi Q8 chce mocno przetasować konkurencję, a pomóc w tym ma między innymi ekologiczny silnik typu plug-in o mocy 450 koni i maksymalnym momencie obrotowym 700 Nm. Z całej niemieckiej trójki nowy Audi Q8 jest najdłuższy różnica wynosi do 10 cm wobec BMW, a 20 cm wobec Mercedesa. Audi Q8 na rynku pojawić ma się już w 2018 roku.


Fot. Audi

Wygląd nowego sportowego wyżej zawieszonego samochodu z logo czterech pierścieni skupia się na dużym ośmiokątnym wlocie powietrza singelframe. To z tego miejsca odchodzą wszystkie linie kształtujące finalny wygląd giganta Audi. Parametry fizyczne Audi Q8 prezentują się następująco: 5,02m długości, 2.04m szerokości, 1.70m wysokości, 3.00m rozstaw osi. Pod maską Audi Q8 znajduje się ekologiczny silnik typu hybrid plug in. Składa się on z jednostki 3.0l TFSI o mocy 333 KM i 500 Nm oraz z silnika elektrycznego o mocy 135 KM ( 100 kW ). Połączona moc obu jednostek generuje w sumie 450 KM ( 330 kW ) mocy oraz maksymalny moment obrotowy 700 Nm. W trybie mieszanym samochód będzie w stanie przejechać nawet do 1000 km na jednym baku. Wszystko dzięki obniżonemu spalaniu do 2.3l na 100 km. Wykorzystując wyłącznie energie elektryczną auto będzie wstanie przejechać nawet 60 km.

Fot. Audi

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-13 15:54:06
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Niemiecki-potwor-o-nazwie-Audi-Q8

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt