Nikodem Wierzbicki liderem przed wakacjami

Rozmiar tesktu A A A
-
Nikodem Wierzbicki liderem przed wakacjami
Kia Platinum Cup wkracza w krótką przerwę na wakacje po czterech rundach. Ostatni wyścig przed wolnym odbył się na Słowacji na torze Slovakiaring. Liderem klasyfikacji generalnej został Nikodem Wierzbicki, który podczas pierwszego wyścigu był drugi, a w drugim według nieoficjalnych wyników na pierwszym. Przed wakacyjną przerwą w klasyfikacji generalnej dzięki dwóm wysokim pozycją na Slovakiaring prowadzi Nikodem Wierzbicki z przewagą 2 punktów nad Kamilem Serafinem. Kia Platinum Cup powraca w ostatni weekend sierpnia w dniach 31.08 do 01.09 na tor w czeskim Most.


Fot. Kia Platinum Cup

Weekend wyścigowy rozpoczął się już w piątek, kierowcy mieli okazje zapoznać tor podczas dwóch treningowych przejazdów po 30 minut. W sobotę był czas na kwalifikację do pierwszego wyścigu. Wygrał ją Kamil Serafin, który wyprzedził między innymi Adrienne Vogel, Dawida Borka. W niedziele nastał czas na rywalizację o punkty. Podium po pierwszej, bardzo dynamicznej rywalizacji prezentowało się następująco Kamil Serafin, Nikodem Wierzbicki oraz Dawid Borek. Taki sam skład na podium pojawił się także po zakończeniu drugiego wyścigu. Jednak po drugiej rywalizacji z powodu kontaktu z innym zawodnikiem, Mistrz Polski ukarany został przez sędziów karę 25 sekund. Kamil Serafin odwołał się jednak od tej kary, tak wiec wynik ostatniego wyścigu nadal nie jest jeszcze oficjalny.

Fot. Kia Platinum Cup

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-07-09 07:30:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nikodem-Wierzbicki-liderem-przed-wakacjami

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt