Nissan Leaf elektroniczny globalny bestseller

Rozmiar tesktu A A A
-
Nissan Leaf elektroniczny globalny bestseller
Nissan Leaf to samochód, którego raczej trudno znaleźć na polskich ulicach. Jednak w krajach o wyższej świadomości ekologicznej znalazł on sobie odpowiednią niszę. Jako jeden z nielicznych samochodów elektronicznych samochód ten może pełnić rolę pojazdu wszechstronnego. Co przekłada się na jego mocną pozycję nr 1 wśród globalnych samochodów elektronicznych.


Fot. Nissan

W 2014 roku sprzedanych zostało w sumie 56 393 elektrycznych pojazdów. Z tego 26% rynku globalnego należało do Nissana Leafa co przekłada się na 14 658 szt. Drugi w rankingu model Renault Zoe w tym samym okresie sprzedany został o ponad 3 tyś szt mniej. Pierwszą trójkę zamyka sportowy Tesla Model S z wynikiem 8734 szt.

Fot. Nissan

Rok 2014 był dla samochodów przełomowy, jak będą wyglądać kolejne lata trudno określić nowe technologie takie jak wykorzystanie wodoru do napędzania pojazdów, może przyczynić się do skurczenia się rynku samochodów ekologicznych. Jednak tylko czas pokaże, która z obu technologi okaże się bardziej uniwersalna.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-01-27 08:02:15
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nissan-Leaf-elektroniczny-globalny-bestseller-

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt