Nissan Micra nadchodzi piąta generacja

Rozmiar tesktu A A A
-
Nissan Micra nadchodzi piąta generacja
W Paryżu zaprezentowany został Nissan Micra, model który przeszedł metamorfozę. Z kobiecego samochodu po raz pierwszy w 30 letniej historii modelu, stał się mały sportowy miejski samochód. Nowy Nissan Micra jest większy, szerszy i niższy niż jego aktualnie sprzedawana wersja. Stylistycznie japoński samochód prezentuje się przede wszystkim sportowo. Do tego dochodzą nowej generacji turbodoładowane jednostki napędowe, które pozwolą na komfortową i dynamiczną jazdę. W całkowicie nowym świetle zaprezentuje się także wnętrze samochodu, które jest bardziej przestronne i napakowane nowymi technologiami. Samochód będzie produkowany we Francji za porozumieniem z Renault, a na rynek Nissan Micra piątej generacji trafi na początku 2017 roku.


Fot. Nissan

Zarysy nowego Nissana Micra mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć jako koncepcyjny model Sway podczas zeszłorocznych targów w Genewie. Samochód utrzymał zaprezentowaną stylistykę, co raczej rzadko się zdarza. Nissan Micra otrzymał charakterystyczny przód z grillem V-Motion. Wnętrze samochodu prezentuje się bardzo komfortowo. Do wystroju nowego Nissana Micra dużo wnosi 7” dotykowy ekran w środkowej części konsoli, na którym dodatkowo można wyświetlać zawartość telefonów z systemem iOS oraz Android. Stylici japońskiej marki ponadto wprowadzili dwukolorowe wnętrze, co nadaje świeżości oraz indywidualności. Nissan Micra piątej generacji otrzymał kolejny pakiet aktualizacji technologicznych, co sprzyja nie tylko poprawie odczucia komfortu, ale także nowemu poziomu bezpieczeństwa. Mimo przynależności tego modelu do segmentu B dostępny będzie zaawansowany system audio marki Bose.

Fot. Nissan

Pod maską samochodu znajdą się wstępnie tylko dwie jednostki napędowe. Benzynowy turbodoładowany silnik o pojemności 0.9l, wytwarzać będzie 90 KM mocy. Tą samą mocą dysponować będzie turbodoładowana wysokoprężna jednostka o pojemności 1.5l. W późniejszym okresie do tych dwóch silników dołączy jeszcze 1l benzyna, która będzie dysponowała mocą 73 KM.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-15 11:30:37
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nissan-Micra-nadchodzi-piata-generacja

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt