Nissan Pulsar, segment C powraca na jesieni

Rozmiar tesktu A A A
-
Nissan Pulsar, segment C powraca na jesieni
Po wycofaniu modelu Tiida w szeregach Nissana na rynku Europejskim powstała luka. Trudno było zrozumieć podejście japońskiego producenta, rezygnującego z najlepiej sprzedającego się segmentu samochodów. Sam model Pulsar pojawił się na wielu rynkach, jako kontynuacja swojego poprzednika, jak też poprzednia nazwa pozostała w nowej obudowie. Teraz w Nissan wraca do Europy ze swoim technologicznie najbardziej zaawansowanym samochodem.


Fot. Nissan

Swój wygląd nowy Pulsar zawdzięcza głównie gorącemu przyjęciu takich modeli jak nowy Note, Quashai czy też X-Trail. Przy czym ze wszystkich wymienionych modeli Pulsar to najniższy samochód, typowy przedstawiciel segmentu C w nadwoziu Hatchback. Po wskazanych pojazdów odziedziczył przede wszystkim swoją twarz. Pod względem długości Pulsar nie odbiega od swojej konkurencji 4.39m długości, przy rozstawie osi wynoszącym 2.7m.

Fot. Nissan

Pod maską nowego Nissana znajdą się na początek tylko dwie jednostki napędowe. Ekonomiczna benzyna o pojemności 1.2l generująca moc 115KM oraz wysokoprężny 1.5l silnik z 110 KM i 260 Nm. Obie jednostki spełniają restrykcyjne normy spalania EU6. Na początku 2015 roku, zapowiedziana została dodatkowo 190 konna turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności 1.6l.

Fot. Nissan

Technologicznie, podobny model należy szukać nie u bezpośredniej konkurencji a raczej w segmencie premium. Nowy Nissan Pulsar to perełka multimedialna, oferując rozwiązania raczej dostępne w markach o wyższym prestiżu. Tak też na pokładzie odnaleźć będzie można system kamer monitorujący samochód ze wszystkich stron, czy też automatyczne hamowanie przy nie wielkich prędkościach oraz cały pakiet składający się z Safety Shild.

Fot. Nissan

Samochód dostępny będzie jesienią 2014, zapewne tuż po targach w Paryżu. Nissan Pulsar w nowej odsłonie produkowany będzie wyłącznie na Europejski rynek. Od swoich imienników z innych części świata różnią go elementy zewnętrzne, jak też wyposażenie. Dlatego też samochód ten będzie produkowany wyłącznie w Europie, dokładniej w zakładach produkcyjnych w Hiszpanii.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-05-24 19:37:16
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nissan-Pulsar--segment-C-powraca-na-jesieni

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt