Nowa Octavia nadchodzi wielkimi krokami

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa Octavia nadchodzi wielkimi krokami
Jeden z najlepiej sprzedających się modeli czeskiego producenta przechodzi w 4 generację. Pierwszy kompaktowy samochód Skody zawitał na rynku już 1959r., jednak dopiero druga generacja, którą znamy jako Octavia I, w 1996 roku przebiła się do setek tysięcy odbiorców. Dotychczas model ten znalazł prawie 1,5 miliona nabywców. Jednak jego popularność nie może dziwić - jest to, jak by nie patrzeć, brat bliźniaczy króla kompaktów, Golfa.


Nowa Skoda Octavia urosła wobec swojej poprzedniej wersji o 90 mm (co daje całkowitą długość 4.66m) oraz została poszerzona o 45mm (do 1.81m). Pojemność bagażnika wobec poprzedniej wersji uległa minimalnemu powiększeniu i wynosi teraz 590l (zmiana o 30 litrów). Co za tym idzie, większość z 9 cm, o które samochód urósł, poszła na poprawienie komfortu kierowcy i pasażerom. Mimo, iż samochód się powiększył, jego masa całkowita uległa zmniejszeniu o 102 kg, co pozytywnie odbije się na zużyciu paliwa.Pod kątem wyglądu nowa Octavia otrzymała linię nadwoia zapoczątkowaną przez Rapida. Samochód dzięki swoim wymiarom prezentuje się bardziej klasycznie, statecznie, nawet z nutą ekskluzywności. Ciąg dalszy tego zabiegu widać wewnątrz samochodu, gdzie całość otrzymała bardziej ekskluzywny styl i rozsądniejsze rozmieszczenie przycisków.Jednak największą rewolucję samochodu widać pod kątem bezpieczeństwa. Wyposażony on został aż w 9 poduszek powietrznych. Ponadto dostępny będzie z aktywnym tempomatem, który utrzymuje odległość od poprzedzającego samochodu. Z kolei Light Assistance dostosowuje pracę świateł drogowych. Kolejnymi systemami, które będą dostępne wraz z nową Octavią, są: funkcja wykrywania zmęczenia, kontrola odstępu wraz z hamowaniem awaryjnym, asystent pasa ruchu oraz hamulec antykolizyjny.

W nowej Skodzie Octavii znajdą się cztery nowoczesne silniki TSI oraz cztery silniki wysokoprężne. Wersje Octavia Greenline, z silnikiem o pojemności 1.6 litra i mocą 110KM, będzie średnio spalała 3.4l na 100 km. Samochód będzie dostępny zarówno ze skrzynią manualną, jak też z przekładnią DSG. W późniejszym okresie pojawi się także wersja na gaz.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Ktoś - 2012-12-18 21:50:21
W przeciwieństwie do rapida nowy design skody pasuje idealnie do octavi. Samochód przedstawia się bardziej arogancko.

Paweł Robert Kostecki - 2012-12-14 12:13:50
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-Octavia-nadchodzi-wielkimi-kropkami

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt