Nowe Infiniti Q70, o krok bliżej perfekcji

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowe Infiniti Q70, o krok bliżej perfekcji
Podczas targów w Genewie nowe Infiniti Q70 było jedną z dwóch premier japońskiego producenta premium. Z czego wymieniony model na pewno pojawi się w takiej formie jak został zaprezentowany. Najważniejszymi cechami nowego Q70 to, większy o 15 cm rozstaw osi, nowe innowacyjne technologie i nowe wrażenia z jazdy.


Fot. Infiniti

Stylistycznie nowe Q70 pozostał wierny swojej dotychczasowej linii. Ekspresyjne zaokrąglone elementy są znakiem rozpoznawczym każdego z modeli tego japońskiego producenta. Mimo zwiększonego rozstawu osi, nadwozie w swojej całej linii utrzymuje zgrabną, dynamiczną sylwetkę. Zgodnie z regułą nowości, także Q70 nie obeszło się bez zmian. Największe z nich widać w reflektorach, które jeszcze bardziej przypominają ludzki uwodzący wzrok, idealnie wkomponowywać się także w opracowany dwu łukowy grill.

Fot. Infiniti

Wnętrze jak przypadło na segment premium zachwyca wyglądem, formą i komfortem. Dzięki większemu rozstawu osi o 15 cm, pasażerowie w tylnej części samochodu zyskują nową dotychczas nie spotykaną przestrzeń na nogi i kolana. Wraz z wygodnymi skórzanymi siedzeniami pozwalają na długie komfortowe podróże. Przednie fotele sterowane mogą być w 10 płaszczyznach są ponadto wentylowane i podgrzewane.

Fot. Infiniti

Mocny nacisk położony został na podwyższenie poziomu komfortu. Jednym z tych czynników na pewno jest wyciszenie. Nowe Q70 dzięki nowych materiałów izolacyjnych będzie należał do najbardziej wyciszonych samochodów w swojej klasie. Jednak na samych materiałach się nie obyło, wsparcie w ramach lepszych wartości znaleziono w systemie audio, które analizuje odgłosy z zewnątrz i generuje odpowiednie fale, które niwelują je.

Fot. Infiniti

Pod maską nowego Infiniti Q70 dostępne będą dwie jednostki. Obie napędzane są benzyną z czego jedną z nich wspiera dodatkowo silnik elektryczny. Zarówno tradycyjna jednostka jak też hybrydowa bazują na silniku w układzie V6, obie też zarządzane są poprzez 7 biegową automatyczną przekładnię. Podstawowy silnik posiada pojemność 3.7l i generuje moc 320KM. Jego moment obrotowy wynosi 366Nm. Hybrydowa jednostka bazuje na nieco słabszej 3.5l jednostce, generująca moc 302KM. Jednak w połączeniu z silnikiem elektrycznym cała konstrukcja osiąga wynik 364KM.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-10-17 20:28:53
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowe-Infiniti-Q70--o-krok-blizej-perfekcji

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt