Nowe modele Skody w ekologicznej odsłonie GreenLine

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowe modele Skody w ekologicznej odsłonie GreenLine
Do ekologicznej linii samochodów czeskiego producenta dołączają dwa kolejne: nowa Octavia oraz nowy Rapid. Wprowadzona w 2009 roku linia Greenline ma podkreślić proekologiczne dążenia tego producenta.


Fot. Skoda

Mniejszy z nowych modeli dołączających do GreenLine, Rapid po odpowiednich modyfikacjach zwiększających jego aerodynamikę oraz zastosowaniu opon zmniejszających opór, osiąga wyniki pojazdów hybrydowych pod kątem spalania. W przypadku tego modelu zastosowana została jednostka 1.6l TDI o mocy 90 KM. W trybie mieszanym średnie spalanie kształtuje się na poziomie 3.8l, co przekłada się na wynik w mieście 4.5l, zaś w trasie 3.4l.

Fot. Skoda

Drugi z nowych modeli w rodzinie GreenLine, Octavia, mimo większych gabarytów i mocniejszej jednostki, pochwalić się może jeszcze lepszymi średnimi wynikami. Uzyskano to między innymi dzięki dodatkowemu systemowi Start&Stop. Średni wynik spalania przy zastosowaniu jednostki 1.6l i mocy 110KM wynosi 3.3l. Przekłada się to odpowiednio na średnie zużycie paliwa w mieście 3.8l, a w trasie 3.1l.

Mimo bardziej oszczędnych właściwości samochodu pod względem komfortu oraz dynamiki, zarówno Rapid, jak też Octavia, nic nie straciły. Przy tym nadal pozostają w przystępnych cenach; w przypadku Rapida Greenline zaczyna się od 64 100 zł, za Octavie Liftback trzeba będzie zapłacić 83 650 zł, a Kombi - 87 500 zł.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-12-08 18:19:33
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowe-modele-Skody-w-ekologicznej-odslonie-GreenLine

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt