Nowoczesny system wspomagania parkowania po skandynawsku

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowoczesny system wspomagania parkowania po skandynawsku
Systemy, które wspomagają parkowanie istnieją od wielu lat. Na początku pojawiły się czujniki parkowania z tyłu samochodu, następnie z przodu. Kolejna generacja wprowadziła do pojazdów kamery cofania oraz obraz z lotu ptaka. Zaś aktualnie świat motoryzacji zatrzymał się na w pełni lub pół-automatycznych systemach, które wspierają kierowcę podczas manewru parkowania lub same go wykonują. Do wszystkich tych rozwiązań nadal jest niezbędny człowiek - trzeba podjechać, ustawić się i dopiero włączyć system.
Szwedzki producent poszedł o krok dalej. Czemu nie zaoszczędzić kierowcy czasu na szukanie miejsca postojowego, skoro może to zrobić sam samochód? I tak w skrócie wygląda nowoczesny system do automatycznego parkowania według Volvo. Jak na razie jest jeszcze w fazach testowych, ale już teraz wiadomo, że nowy flagowy model XC90 szwedzkiego producenta będzie dostępny pod koniec 2014 roku.Jak ma to wyglądać w praktyce. Jadąc samochodem do sklepu, wysiadamy przed wejściem. Wyjmujemy komórkę, z którą samochód został połączony. Wybieramy opcję, aby zaparkował. Następnie samochód odjeżdża i szuka dogodnego miejsca parkingowego. Kończąc zakupy, wystarczy w urządzeniu powiązanym z samochodem wybrać opcję odbierz mnie, a samochód przyjeżdża w ustalone miejsce.

Technologia ta nie tylko pozwoli na zaoszczędzenie czasu na szukaniu miejsca do zatrzymania, ale ponadto przyczyni się do zmian w projektowaniu samych miejsc parkingowych, pozwalając na pomieszczenie większej ilości samochodów na mniejszym obszarze.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-07-13 08:07:18
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowoczesny-system-wspomagania-parkowania-po-skandynawsku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt