Nowy Cadillac CTS-V z mocą 640 KM

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Cadillac CTS-V z mocą 640 KM
To już trzecia generacją jednego z najbardziej luksusowych modeli z ameryki. Jednak w przypadku CTS-V nie liczy się wyłącznie luksus, to jedyny model w ofercie Cadillaca, który może pochwalić się najmocniejszą fabrycznie montowaną jednostką oraz stałym napędem na wyłącznie tylną oś. Oprócz mocy silną stroną Cadillaca to jego agresywny sportowy design. Samochód pojawi się na rynku amerykańskim w połowie 2015 roku, zaś w Europie na początku 2016.


Fot. Cadillac

CTS-V wyposażony został w turbodoładowaną jednostką w układzie V8. Pojemności silnika wynosi 6.2l a maksymalna moc 640KM. Przekłada się to na 855Nm, za odpowiednie przełożenie mocy z silnika na ulicę służy nowa 8 biegowa automatyczna skrzynia z możliwością zmiany łopatkami przy kierownicy. 3.7 sekund tyle potrzebuje amerykańska limuzyna, aby po raz pierwszy zobaczyć 100km/h. Producent opon Michelin przygotował nawet specjalne opony dla tego modelu aby zapewnić odpowiednią przyczepność do asfaltu.

Fot. Cadillac

Moc to jednak nie wszystko, u amerykanów liczy się także bardzo mocno inna cecha w samochodach, luksus. CTS-V to rasowa limuzyna o długości 5.02m, 1.83 szerokości i 1.45m wysokości. Nie tylko na zewnątrz jest duża, wewnątrz samochód może się poszczyci parametrami, które wiele europejskich samochodów tej klasy nie osiągają, dopiero modele wyżej. Skóra w przypadku Cadillaca to podstawa, a nie opcja jak też najnowocześniej nowinki technologiczne.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-12-28 23:14:13
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Cadillac-CTS-V-z-moca-640-KM

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt