Nowy Volkswagen Touran wjechał do polskich salonów

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Volkswagen Touran wjechał do polskich salonów
Nowej generacji Volkswagen Touran wjechał do polskich salonów. Całkowicie od podstaw opracowana konstrukcja może pochwalić się bardziej dynamicznym designem oraz dużą ilością konfiguracji, w tym także najnowsze wspierające aktywne bezpieczeństwo. Van niemieckiego producenta jest także liderem w zakresie pojemności bagażnika. Cena podstawowa samochodu zaczyna się od 82 390 zł.


Fot. Volkswagen

Nowy Touran wyróżnia bardziej dynamiczny design oraz nowa pakowność. W standardzie samochód występuje w wersji 5 osobowej, jednak za dopłatą można dodać dwa tylne fotele. Już w wersji podstawowej na tylnej kanapie można zmieścić trzy foteliki dziecięce. Za odpowiedni wysoki komfort posłuży dodatkowo nowa klimatyzacja ze ulepszonym filtrem antyalergicznym. Pojemność bagażnika w przypadku 5 osobowej wersji wynosi przy nie złożonej tylnej kanapie 743l wraz z 47 schowkami.

Fot. Volkswagen

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa to podstawa w samochodach rodzinnych, w tym wypadku Volkswagen przygotował jako podstawowe wyposażenie np. w system który automatycznie zatrzymuje samochód w przypadku kolizji, tak aby np. nie wpaść na przeciwległy pas lub spaść do rowu. Dodatkowo Touran może otrzymać rozwiązanie ACC, które w przypadku tempomatu automatycznie utrzymuje bezpieczna odległość do najbliższego samochodu. W mieście najechanie na poprzedzający samochód ma zapobiec Front Assist, system który automatycznie wyhamowuje samochód w przypadku wykrycia przeszkody przed nim.

Fot. Volkswagen

Wysoki poziom multimedialności mają zapewnić odświeżone systemu audio. W nowym Touran będzie ich do wyboru aż cztery. Za wyjątkiem podstawowego, pozostałe będą posiadały możliwość integracji smartphona z samochodem poprzez Apple Car, Android Auto lub też Mirror Link. Kolejne rozwiązania elektroniczne ułatwiające codzienne życie z samochodem to rozwiązanie Easy Open. Dzięki niemu wystarczy wykonać ruch kopnięcia pod tylnym zderzakiem i otwiera się klapa od bagażnika.

Fot. Volkswagen

Pod maską nowego Volkswagen Touran dostępne będą trzy jednostki benzynowe TSI oraz trzy wysokoprężne TDI. Każdy z silników ma spełniać warunki Euro 6. Moce napędów benzynowych przedstawiają się następująco 110KM, 150KM oraz 180KM. W przypadku wysokoprężnych jednostek 110KM, 150KM oraz 190KM. Dodatkowo wszystkie silniki wyposażone są w system Start&Stop oraz system do odzyskiwania mocy podczas hamowania. Nowe silniki mają być nawet do 19% bardziej oszczędne niż ich poprzednie wersje.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-24 12:55:12
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Volkswagen-Touran-wjechal-do-polskich-salonow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt