Odświeżona rodzina C-MAXów wjeżdża do salonów

Rozmiar tesktu A A A
-
Odświeżona rodzina C-MAXów wjeżdża do salonów
Pierwsze C-MAXy pojawiły się wraz z modelem Focus, jako wersja VAN tego samochód. Szybko zdobyta popularność modelu przyczyniła się do przemianowania Focus C-MAX, na samodzielny twór C-MAX. Wtedy też, obok tradycyjnego modelu pojawił się jego większy brat Grand C-MAX, stanowiąc pojazd pomiędzy kompaktowym C-MAXem, a dużym przestronnym i sportowym S-MAXem. Podczas ostatnich targów w Paryżu zaprezentowana został właśnie nowa rodzina C-MAXów, które teraz wjeżdżają do salonów. Cena podstawowa za model z silnikiem 1.6l Ti-VCT będzie zaczynać się od 68 100 za C-MAX. Za najwyższy model z wersji Grand z silnikiem 2.0 TDCI od 113 350 zł.


Fot. Ford

Nowe modele mogą pochwalić się lekko przepracowaną stylistyką, które jeszcze bardziej pokazują elegancką linie samochodu ze sportowymi akcentami. Aby wygładzić całą maskę usunięto zbędne elementy, tak aby nic nie niszczyło lekką linie nadwozia. Takie elementy jak dysze od spryskiwaczy umieszczone zostały poniżej dolnej krawędzi szyby. Oprócz tego styliści Forda postarali się bardziej uwypuklić trapezowaty grill, elementem rozpoznawalnym marki od kilku lat. Tylna klapa samochodu, została mocno odświeżona. Dzięki temu prowadzenie linie wzdłuż nadwozia nabiera spójności aż do samego bagażnika.

Fot. Ford

Nowe C-MAXy otrzymały także przepracowane jednostki napędowe. Pod maską nowych C-MAXów zadomowiły się zarówno przepracowane EcoBoosty jak też wysokoprężne TDCI oferujące wraz z lepszym zawieszeniem niedostępne dotychczas pozytywne właściwości jezdne. W ofercie obu wersji C-MAXa znajdą się następujące jednostki:
SilnikMocPaliwo
1.0 l EcoBoost100 KMBenzyna
1.0 l EcoBoost125 KMBenzyna
1.5l EcoBoost150 KMBenzyna
1.5l EcoBoost182 KMBenzyna
1.6 l TI-VCT85 KMBenzyna
1.6 l TI-VCT125 KMBenzyna
1.5 l TDCi95 KMDiesel
1.5 l TDCi105 KMDiesel
1.5 l TDCi120 KMDiesel
2.0 l TDCi150 KMDiesel
2.0 l TDCi170 KMDiesel


Fot. Ford

Bezpieczeństwo stało się silną stroną ostatnich modeli Forda. Po rozwodzie z Volvo raczej trudno było przypuszczać, że Ford będzie w stanie trzymać dalej tempo w zakresie bezpieczeństwa. Jednak tak się nie stało i jako jedna z niewielu firm, Ford może pochwalić się z jedną z najbezpieczniejszych flot w swojej ofercie. C-MAX nie ma być tutaj wyjątkiem wręcz przeciwnie ma przodować w tym zakresie. Na pewno na bardzo pozytywne oceny samochody będą mógł liczyć dzięki nowemu systemowi aktywnego bezpieczeństwa. System zapobiegania kolizją działa teraz nawet przy prędkościach do 50 km/h, gdzie większość bezpośredniej konkurencji Forda ma problemy osiągając prędkość 30 km/h.

Fot. Ford

Nowoczesny system multimedialny zapewnia nowy SYNC2. Pozwala on na łatwe połączenie i obsługę telefonu poprzez samochód oraz jeszcze lepsze i bardziej rozbudowane sterowanie głosem. Do tego dochodzi 8” ekran, który nie tylko pokaże w bardzo dobrej jakości drogę na nawigacji, ale także posłuży podczas parkowania, dzięki możliwości doposażenia samochodu w kamerę cofania. Wielkim ułatwieniem przy użytkowaniu C-MAXa będzie także bezdotykowe otwieranie bagażnika, co jest przydatne podczas pakowania zakupów lub także przy użytkowaniu wózeczka dziecięcego.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-04-23 21:48:52
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Odswiezona-rodzina-C-MAXow-wjezdza-do-salonow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda





© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt