Pierwsza elektryczna Kia dostępna globalnie - Soul EV

Rozmiar tesktu A A A
-
Pierwsza elektryczna Kia dostępna globalnie - Soul EV
Na targach w Genewie Kia Soul EV świętował swój europejski debiut. Jest to pierwszy elektryczny model koreańskiego producenta, który będzie dostępny na wszystkich rynkach gdzie sprzedawane są produkty tego producenta. Samochód bazuje na niedawno zaprezentowanej drugiej generacji Soul'a. Produkcja pierwszych modelu Kia Soul EV, rozpocznie się w drugiej połowie tego roku.


Fot. Kia

Wraz z wprowadzeniem nowej odsłony modelu Soul z tradycyjnym silnikiem spalinowym, samochód ten uzyskał dużo świeżości technicznej i innowacyjnego podejścia do wystroju modelu, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Pojazd dzięki temu nie tylko rzuca się od razu w oko, ale ponadto jest natychmiast rozpoznawany jako Kia Soul. Dla możliwości odróżnienia wersji elektrycznej, Kia dołożyła kilka unikatowych rozwiązań, które od razu zdradzą elektryczną wersję Soul'a. Samochód rozstanie polakierowany w dwóch kolorach, odcinając resztę samochodu na progu od dachu. Do pakietu EV trafią ponadto unikatowe obręcze kół oraz LED'owe tylne światła. Przedni grill zastąpiony został przez zaślepkę na całej długości, znajduje się w niej miejsce gdzie można ładować samochód.

Fot. Kia

Wnętrze Kia Soul EV także uległo zmianie, wraz z większą ceną wzrasta także wymaganie klientów. Dlatego postanowiono, także podnieść jakość materiałów i rozwiązań jakie znajdują się przy bezpośrednim kontakcie z użytkownikiem samochodu. Jednak nie tylko dotyk jest ważny ale także wizualny wystrój samochodu. Dzięki temu model ten będzie dostępny w dwuwarstwowej tonacji. Jako pierwszy model Kia będzie wyposażony on w OLED'owy dotykowy ekran. Wraz z tym wzbogacony został także system multimedialny, pozwalający między innymi na nieprzerwane monitorowanie zużycia energii samochodu.

Fot. Kia

Zastosowany silnik elektryczny w samochodzie posiada moc 81.4 kW, przekłada się to na maksymalny moment obrotowy 285 Nm, który dostępny jest w każdej fazie przyspieszania. Maksymalna prędkość jaką można uzyskać z Kia Soul EV to 145 km/h, zaś możliwość przejechania na jednym naładowania sięga nawet do 200km. Dla ochrony żywotności baterii, samochód wyposażony został w system, podgrzewający baterię tak aby nie odczuwalne były negatywne skutki temperatur minusowych dla tego newralgicznego miejsca. Do naładowania 80% baterii wystarczy zaledwie 25 minut.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-03-30 22:03:33
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Pierwsza-elektryczna-Kia-dostepna-globalnie-Soul-EV

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt