Porsche 718 Boxster nowy Roadster niemieckiej firmy

Rozmiar tesktu A A A
-
Porsche 718 Boxster nowy Roadster niemieckiej firmy
Rodzina samochodów Boxster niemieckiej marki Porsche jest na rynku już od 20 lat. Najnowszym, a zarazem najsilniejszym i najbardziej ekologicznym modelem będzie jego najnowsza odsłona. Dwuosobowy kabriolet będzie na samym początku występować w dwóch odmianach, zwykłej oraz z S na końcu. Nowy model Porsche nawiązuje także do lat 60 kiedy to 4 cylindrowe jednostki w wykonaniu tego producenta cieszyły się dużym zainteresowaniem. W przeciwieństwie jednak do tamtych lat, nowe jednostki są zdecydowanie mocniejsze i bardziej oszczędne.


Fot. Porsche

Serce nowego Porsche 718 Boxster będzie stanowić 4 cylindrowa jednostka o pojemności 2 litrów. Wersja 718 Boxster S otrzymała silnik z nieco większą pojemnością, 2,5l. Podstawowa jednostka będzie posiadała moc 300 KM, mocniejsza odmiana może pochwalić się 350 KM. Wobec poprzedniej generacji samochód w obu przypadkach może cieszyć się przyrostem mocy o 35KM. Wzrost ilości w koniach mechanicznych nie przeszkodził w znaczmy obniżeniu zapotrzebowania pojazdu na paliwo. Spalanie w obu wersjach spadło średnio o 13% wobec poprzedniej generacji. Wraz ze wzrostem mocy jednostek napędowych podniósł się także maksymalny moment obrotowy. W podstawowej wersji wynosi on 380 Nm ( +100 Nm ), a 718 Boxster S 420 Nm ( +60 Nm ).

Fot. Porsche

Pokaźne zmiany w osiągach jednostek, które znalazły się w nowym modelu przyczyniły się także do modyfikacji nadwozia. Jak też kilku innych elementów wpływające na dobre właściwości jezdne samochodu. Nowa moc silników znaczenie obniżyła czas kiedy na liczniku pojawia się 100 km/h. Podstawowy 718 Boxster potrzebuje zaledwie 4,7s ( -0,8s ), 718 Boxster S 4,2s ( -0,6s ). Dlatego też Porsche zastosował nowe mocniejsze hamulce. Samochód standardowo wyposażony jest w 6 biegową manualną skrzynię biegów. Istnieje jednak możliwość za dopłatą skorzystać automatycznej dwu sprzęgłowej przekładni PDK.

Fot. Porsche

Samochód charakteryzuje się nową bardziej męską i muskularną rzeźbą. Standardowo 718 Boxster osadzony jest na 19” felgach, z opcją 20”. Zmodyfikowane nadwozie sprawia wizualnie wrażenie poszerzenia pojazdu. Nowe Porsche wyposażone zostało w biksenonowe reflektory wraz z LEDowymi światłami do jazdy dziennej. LEDowe oświetlenie znalazło się także z tyłu. Dzięki opcjonalnemu PASM, będzie istniała możliwość obniżenia prześwitu pojazdu o 10mm w wersji podstawowej lub nawet o 20mm w przypadku wersji z S na końcu. Cieszący się dużym zainteresowaniem pakiet Sport Chromo z modelu 911 dostępny będzie także w nowej 718. Za najwyższą jakość dźwięku oraz łatwość obsługi multimediów będzie odpowiadać system PCM.

Fot. Porsche

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-01-27 10:03:48
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Porsche-718-Boxster-nowy-Roadsterem-niemieckiej-firmy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt