Powrót Suzuki Ignis po 8 latach nieobecności

Rozmiar tesktu A A A
-
Powrót Suzuki Ignis po 8 latach nieobecności
Suzuki Ignis to mały miejski wyżej zawieszony przedstawiciel segmentu A. Jego najbardziej charakterystycznym elementem to 5 drzwi oraz właśnie wyżej zawieszone nadwozie. W Paryżu odbyła się premiera drugiej generacji tego modelu. Pierwsza na rynku pojawiła się w 2000 roku. Samochód przetrwał w ofercie japońskiej marki tylko do 2008 roku. Teraz po 8 latach nastał czas na wielki powrót. Świat pokochał wyżej zawieszone miejskie samochody, a tutaj idealnie pasuje właśnie ten model. Wobec pierwszej generacji model nieco urósł, otrzymał bardzo dużo ilość nowych rozwiązań w tym także multimedialnych.


Fot. Suzuki

Suzuki Ignis to najnowsza ofensywa ofertowa japońskiej marki. Samochód w ofercie będzie miał tylko jedną podstawową 1.3l jednostkę napędową. Silnik benzynowy generuje moc 90 KM, a maksymalny moment obrotowy wynosi 120 Nm. Podstawowa wersja samochodu będzie wyposażona w pięciobiegową manualną przekładnię, dostępna będzie także automatyczna skrzynia biegów z pięcioma przełożeniami. W zależności od typu skrzyni biegów przyspieszenie do 100 km/h, może zająć Suzuki Ignis pomiędzy 11.5 sekunda, a 12.2 sekund. Za dodatkową opłatą Suzuki Ignis dostępny będzie ponadto z napędem na wszystkie cztery koła 4WD.

Fot. Suzuki

Na zewnątrz widać mocne spokrewnienie tych dwóch modeli mimo że dzieli je 8 lat. Nowa odsłona nabrała jednak zdecydowanie mocniejszych kontur, jest bardziej widoczna i mocniej nawiązuje do segmentu SUV. Duże nadkola kryją pod sobą nie za duże koła, wprowadzając mały chaos do ogólnie mówiąc bardzo udanego nadwozia. Wnętrze samochodu, jak przystało na samochód z roku 2016 jest w pełni multimedialne. Duży dotykowy ekran w centralnym miejsku konsoli gwarantuje przejrzystość oraz łatwość dostępu do sterowania nim. Zadbano także aby nowy Suzuki Ignis posiadał bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Ponadto jego wyposażenie należy raczej do rzadkości w tym segmencie. Samochód dysponuje między innymi automatycznym systemem do hamowania przed przeszkodami, dodatkowo kierowca informowany jest o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Nowy Suzuki Ignis na rynku pojawi się niebawem, będzie to naprawdę ciekawa nowa pozycja na rynku.

Fot. Suzuki

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-07 07:55:55
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Powrot-Suzuki-Ignis-po-8-latach-nieobecnosci

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt