Renault Latitude - Francja elegancja

Rozmiar tesktu A A A
-
Renault Latitude - Francja elegancja
Renault próbuje swoich sił w klasie premium. Nowy model ma zapełnić lukę po niezbyt udanym Vel Satisie. Latitude ma być samochodem flagowym marki znad Sekwany. Patrząc po wymiarach, wyposażeniu i designie nowego modelu, wydaje się, że może tą rolę dobrze spełniać.


Design

Latitude stanowi nowe podejście francuskiej marki do projektowania nadwozia, zrywając na szczęście ze zbytnio odważną i niekonwencjonalną linią, znaną z poprzednich modeli. Spora ilość chromowanych elementów wskazuje na to, iż ma to być samochód klasy premium. Prosta linia, bez żadnych francuskich wynalazków, może się podobać. Reflektory są lekko cofnięte względem grilla i dolnej części zderzaka. Przednia szyba gładko przechodzi w ciemny, panoramiczny dach, który nadaje dodatkowo charakteru temu samochodowi.

Wnętrze

Prawdziwą rewolucję Renault zobaczymy tak naprawdę wewnątrz samochodu. Prosty, czytelny układ, stanowi ewenement u Renault. W Latitude znajdziemy sporo miejsca dla wszystkich pasażerów. Wysokiej jakości materiały i dopracowane wnętrza, dają samochodowi bilet wstępny do klasy premium.

Silniki

Skoro samochód pretenduje do wyższej klasy, to powinny także jego silniki... powinny.

Benzyna
2.0l 140KM 195Nm

Diesel

2.0l 150KM 340Nm
2.0l 175KM 380Nm
V6 240KM

I to wszystko, do prawie 5-metrowej limuzyny.

Podsumowanie

Jest to pierwszy model tej marki od lat, który w końcu przypomina prawdziwy samochód. Ponieważ konstruktorzy włożyli wiele staranności w design i w jakość wykonania, nowy Latitude może okazać się dla francuskiej marki dobrym krokiem w przyszłość. A to może wznowić tworzenie modeli sukcesu, podobnych do pamiętnego Renault 19.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2010-11-12 13:41:37
W końcu Renault, które nie odrzuca swoim wyglądem. Ciekawe czy w wersji 2.0L 140KM też będzie miał te dwie rury wydechowe, hehe ;D Ale żeby być fair trzeba przyznać, że ten benzyniak wcale nie jest słaby jak na samochód ważący 1730kg.

- 2010-11-09 14:10:18
Ma coś z Passata. Silniczki naprawdę słabe 240 koni komu oni chcą to sprzedać? Rolnikom?

Paweł Robert Kostecki - 2010-11-09 11:14:24
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Renault_Latitude___Francja_elegancja

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt