Toyota i Denso zmniejszają wymiary katalizatorów

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota i Denso zmniejszają wymiary katalizatorów
Optymalizacja właściwości pracy urządzeń to klucz do sukcesu. Przy ciągłej miniaturyzacji, jak na to wygląda nie tylko sprzętu elektronicznego. Można nie tylko zaoszczędzić na użytych materiałach, ale ponadto także poprawić funkcjonalność starych urządzeń. W przypadku odkrycia Toyoty i Denso nowe katalizatory mogą być aż o 20% mniejsze niż dotychczasowe przy takiej samej wydajności wszystko dzięki rozwiązaniu FLAD (Flow Adjustable Designed Cell). Warto tutaj zaznaczyć że te małe pomocne urządzenia w zwalczaniu szkodliwych elementów spalin, produkowane są przy użyciu cennych i drogich materiałów. Zmniejszenie ich aż o 20%, przy produkcji ponad 10 milionów samochodów. Robi to już naprawdę duża oszczędność. Na czym polega ta zmiana, dzięki której Toyota i Denso była w stanie zmniejszyć katalizator. Dotychczasowe urządzenia są wyposażone w kanaliki o tej samej szerokości i gęstości. W przypadku nowego katalizatora, podzielony został on na dwa pierścienie. Wewnętrzny posiada tą samą gęstość kanalików co stara konstrukcja, za to zewnętrzny ma ich mniej i są szersze. Dzięki temu spaliny rozkładają się bardziej równomiernie, a samo urządzenie można skrócić aż o 20%.


Fot. Toyota

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-04 08:16:19
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Toyota-i-Denso-zmniejszaja-wymiary-katalizatorow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt