Trzy sportowe twarze Renault Clio

Rozmiar tesktu A A A
-
Trzy sportowe twarze Renault Clio
Renault Clio miejski samochód francuskiego producenta wzbogaca się o nowe sportowe wersje. Do już dostępnego R.S., który przechodzi lekkie odświeżenie dołącza teraz R.S. Trophy ( zaprezentowany w Genewie w 2015 roku ) oraz GT Line. Pierwsza nowość będzie posiadać silnik 1.6l o mocy 220KM zarządzany przez 6 biegową automatyczną przekładnię EDC. Tą samą z którą mamy do czynienia w wersji R.S.. Natomiast GT Line, zaprezentuje się na zewnątrz sportowo, dostępny będzie jednak ze wszystkimi podstawowymi silnikami.


Fot. Renault

Renault Clio najnowszej generacji już w samo w sobie posiada bardzo dynamiczne nadwozie. Dodatkowej pikanterii i sportowych emocji producentowi udało się uzyskać poprzez obniżenie zawieszania o 20mm z tyłu i 10 mm z przodu. Cała konstrukcja R.S. osadzona została dodatkowo na 17” lub 18” felgach w zależności od potrzeby klienta. Ulepszona jednostka dostępna w odmianie Trophy o pojemności 1.6l otrzymała dodatkowe 20 KM mocy. Dzięki temu 220 KM jest w stanie rozpędzić samochód do 100 km/h w zaledwie 6.6 sekundach. Automatyczna skrzynia dwu sprzęgłowa z 6 przełożeniami otrzymała dodatkowo system R.S.Drive. Rozwiązanie, które pozwala użytkownikowi wybranie najlepszego trybu stylu jazdy.

Fot. Renault

GT Line otrzyma wiele elementów stylistycznych które widoczne są w wersjach R.S. Za wyjątkiem silników oraz zaawansowanych technologii ulepszające i pozwalające na ściganie się na torach wyścigowych. Samochód w tej wersji wyposażony jest w 16” lub 17” felgi. Tak jak w wersji R.S. także GT-Line otrzymała progi boczne, oraz zmodyfikowany grill i co za tym idzie zderzak przedni. Wobec podstawowej wersji samochód dodatkowo otrzymał zmodyfikowany układ wydechowy.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-07-06 08:30:05
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Trzy-sportowe-twarze-Renault-Clio

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt