VW Golf Sportvan, połączenie Vana z kompaktowym golfem

Rozmiar tesktu A A A
-
VW Golf Sportvan, połączenie Vana z kompaktowym golfem
Najnowszy samochód Volkswagena na naszym rynku został VW Golf Sportsvan, stanowi on ewolucję Golfa Plusa. Co ważniejsze teraz samochód można w całości włożyć do kategorii Vanów. W przeciwieństwie do Golfa Plusa, który nie był już do końca kompaktem, a do Vana też mu dużo brakowało.


Fot. Volkswagen

Nowy Volkswagen Golf Sportsvan stanowi dalszą ofensywe modelową w segmencie pojazdów o rozmiarach kompaktowych. Tak jak wszystkie inne nowe kompaktowe modele, samochód oparty został o nową modułową podłogę MQB. Dzięki temu nie tylko jest lżejszy od swojego poprzednika o 90 kg, ale także cieszy się lepszymi właściwościami bezpieczeństwa. Na zewnątrz Golf Sportsvan prezentuje się tak jak wszystkie modele z tej rodziny. Także wewnątrz Volkswagen nie przeprowadził żadnej rewolucji wizualnej.

Fot. Volkswagen

Jednak pod kątem technologicznym, samochód poszedł bardzo daleko do przodu. Do wyposażenia dodano wiele systemów bezpieczeństwa pasywnego, jak też aktywnego. Właściwości multimedialne Vana, mówią same za siebie - 400 watowy system audio, czy też dostępny hotspot WLANów. Kolejnym atutem nowego Golfa Sportsvana to wyższa pozycja siedzenia wszystkich osób podróżujących samochodem. Nie tylko wpływa to na komfort podczas wsiadania oraz wysiadania, ale także zapewnia lepszą widoczność co się dzieje na ulicy.

Fot. Volkswagen

Zakres jednostek napędowych nowego Volkswagena Golfa Sportsvana obejmuje 4 jednostki benzynowe oraz dwie wysokoprężne. Jednostki benzynowe prezentują się z następującymi mocami: 85KM, 110KM, 125 KM oraz 150 KM. W przypadku silników napędzanych dieslem moce rozkładają się następująco: 110KM oraz 150KM. Wszystkie silniki, za wyjątkiem jednostki benzynowej o mocy 85KM mogą opcjonalnie wyposażone zostać w automatyczną dwusprzęgłową skrzynię DSG.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-06-09 23:40:56
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/VW-Golf-Sportvan--polaczenie-Vana-z-kompaktowym-golfem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt