Volkswagen na CES pokazuje co będzie i co może być

Rozmiar tesktu A A A
-
Volkswagen na CES pokazuje co będzie i co może być
Technologiczne targi w mieście grzechu Las Vegas, przyciąga do siebie każdego roku świat przyszłości. To tutaj poznajemy co za kilka lat lub nawet tygodni pojawi się w naszym codziennym życiu. W przypadku Volkswagena będzie to nowy system do obsługi oraz parowania telefonów z samochodem.


Fot. Volkswagen

Przedstawiony nowy system został na podstawie modelu Connected Golf. Samochód został wyposażony w najnowszej wersji MirrorLink. System pozwala na bardzo ścisłą współpracę pomiędzy urządzeniami mobilnymi, a samochodem w tym wyświetlanie zawartości konkretnego podłączonego urządzenia na wewnętrzym ekranie. MirrorLink obsługuje zarówno telefony z Google Android, jak też Apple iOS. Nowe rozwiązanie ma trafiać do wszystkich modeli Volkswagena pod koniec 2015 roku.

Fot. Volkswagen

Kolejny model, który pojawił się na targach to Golf R Touch. Pojazd, którego podstawowe funkcje sterujemy za pomocą gestów - za wyjątkiem samego prowadzenia samochodu. Pojazd wyposażony w ten nowy system sterowany jest za pomocą ruchu, bez potrzeby dotykania samego ekranu. W skład funkcjonalności wchodzą np. możliwość sterowania ustawieniem siedzenia czy też obsługa rozsuwanego dachu.

Fot. Volkswagen

Kolejną nowością zaprezentowaną przez Volkswagena to system do parkowania. Nowy system pozwala na zaparowania samochodu nawet bez kierowcy wewnątrz pojazdu, zaś cały proceder można monitorować za pomocą pilota jak też smartphona. Jest jednak jedno ograniczenie miejsce parkingowe musi być znane samochodu, samemu je nie znajdzie. Czwartą nowością to ładowanie samochodu za pomocą płyty indukcyjnej. Dzięki temu nie potrzeba już zbędnych kabli, wystarczy mieć w garażu lub innym miejscu zainstalowaną taką płytę podjechać samochodem i w tym momencie baterie w pojeździe będą się ładować.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-01-08 09:47:34
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volkswagen-na-CES-pokazuje-co-bedzie-i-co-moze-byc

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt