Volvo Estate Concept, dom na 4 kółkach

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo Estate Concept, dom na 4 kółkach
Wraz z premierą ostatniego z 3 samochodów zapowiadających nowe XC90, Volvo udało się zapewnić, że premiera nowego SUV'a będzie jeszcze bardziej wyczekiwana. Zaprezentowany model podczas targów w Genewie pokazał, jak komfortowy i łatwy w obsłudze samochód może być. Samochód, a raczej dom na 4 kółkach, bo tak można w skrócie określić nowość tego producenta.


Fot. Volvo

Volvo Concept Estate to 3 drzwiowe kombi shooting break, bazujące na bardzo udanym modelu P1800. Jemu zawdzięcza przede wszystkim swój końcowy charakter, zaś użyty design to wykorzystanie motywów z premier we Frankfurcie oraz Detroit. Nie mogło oczywiście zabraknąć charakterystycznych świateł oraz dużego grilla, które tworzą nowy język projektowania szwedzkich samochodów.

Fot. Volvo

Tylną sylwetkę podkreślają nowe światła, które opadają wzdłuż zewnętrznej części karoserii, zakańczając swój bieg w środku klapy bagażnika i tworząc przy tym odwrócony znak zapytania. Cała konstrukcja nowego Volvo Concept Estate, w przeciwieństwie do wielu aktualnie produkowanych samochodów, powraca do dużych szyb i łatwej widoczności nawet najdalszego zakątku samochodu, bez zbędnych systemów wspierających.

Fot. Volvo

Jednak dopiero wewnątrz poczuć można prawdziwą magię Volvo Concept Estate. Samochód, swoim wystrojem i komfortem bardziej przypomina atmosferą wygodny fotel przy kominku, niż siedzenie w samochodzie. Ponadto ciepły wystrój dodatkowo podnosi samopoczucie wszystkich podróżujących.

Wraz z Volvo Estate Concept po raz pierwszy szeroka publiczność miała wgląd, czego można oczekiwać po nowych modelach szwedzkiego producenta. Mocną stroną modelu koncepcyjnego jest także jego nowy system do obsługi multimediów oraz innych elementów samochodu. Zamiast małego ekranu na górze, konsola środkowa zastąpiona została przez duży dotykowy ekran.

Fot. Volvo

Łatwość obsługi przełączalnia między modułami nie tylko poprzez przesuwanie palcem, ale także gesty, to mocna strona nowego systemu. Jedyna funkcjonalność, której jak na razie brakuje, to wyświetlanie kominka.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-03-13 22:30:45
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-Estate-Concept--dom-na-4-kolkach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt